Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Gdańsk: Policja zabezpieczyła 2 tys. porcji narkotyków

Gdańsk: Policja zabezpieczyła 2 tys. porcji narkotyków

29-letni gdańszczanin i jego 21-letnia znajoma noc spędzili w policyjnym areszcie, po tym jak funkcjonariusze zwalczający przestępczość ubezpieczeniową w mieszkaniu mężczyzny znaleźli ponad 2 tys. porcji różnego rodzaju narkotyków. 29-latek posiadał też kradziony telefon komórkowy. Policjanci cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Dziś do sądu wpłynie wniosek o tymczasowe aresztowanie gdańszczanina. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość ubezpieczeniową ustalili, że 29-letni gdańszczanin może posiadać narkotyki. Wczoraj rano funkcjonariusze zapukali do drzwi jego mieszkania.

Po wejściu do środka policjanci przeszukali dom 29-latka. W szafie ubraniowej i za regałem w kuchni funkcjonariusze znaleźli ponad 2 tys. porcji dilerskich suszu roślinnego i białego proszku. Najprawdopodobniej jest to marihuana i amfetamina. W mieszkaniu gdańszczanina znaleziono też telefon komórkowy, który w kwietniu br. został skradziony na terenie Śródmieścia.

29-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Trafiła też tam 21-letnia mieszkanka województwa kujawsko-pomorskiego, którą policjanci zastali w mieszkaniu mężczyzny. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Dziś do sądu wpłynie wniosek o to, by 29-latek najbliższe trzy miesiące spędził w areszcie. Wcześniej był on już karany za posiadanie narkotyków.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Paserstwo to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.