Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 22 Jun, 2024

Kultura

"Jestem z Gdańska" rozmowa Agnieszki Michajłow z Joanną Mokosa-Rykalską

"Jestem z Gdańska" rozmowa Agnieszki Michajłow z Joanną Mokosa-Rykalską

Jak śmiać się z siebie, z własnego życia, z innych i jak nie zwariować? Czyli o książkach Joanny Mokosy-Rykalskiej z samą autorką w programie "Jestem z Gdańska" rozmawia Agnieszka Michajłow. Joanna Mokosa-Rykalska, gdańszczanka z pochodzenia, warszawianka z wyboru, autorka bloga i bestsellera "Matka siedzi z tyłu" i nowej książki "Matki przodem".

"Jestem z Gdańska" rozmowa Agnieszki Michajłow z Arturem Michną

Co to znaczy dobrze zjeść? To pytanie stawiamy szczególnie przed świętami. Czy musi być dużo i drogo? O walorach kuchni regionalnej, zdrowej i autentycznej Agnieszka Michajłow rozmawia z Arturem Michną, krytykiem kulinarnym, publicystą, ekspertem i komentatorem najbardziej prestiżowych wydarzeń kulinarnych, audytorem restauracyjnym i konsultantem gastronomicznym.

Read More

Będzie ostra dyskusja. Rozmowa z radnymi przed sesją RMG

W czwartek odbędzie się grudniowa sesja Rady Miasta Gdańska, podczas której pod głosowanie poddana zostanie uchwała w sprawie budżetu Miasta na 2023 rok. On zawsze wzbudza dyskusję, a teraz opozycja zapowiedziała, że zagłosuje przeciw. W programie „Wszystkie Strony Miasta” porozmawiamy z radnymi o tym, co nas czeka.

Read More

"Jestem z Gdańska" rozmowa Agnieszki Michajłow z Agnieszką Tomasik i Joanną Nikulin-Stawińsk

Co o polskiej szkole mówią rankingi? Po co ranking, który stygmatyzuje, który może sugerować, że ta szkoła jest lepsza, a tamta gorsza? Co jest lepsze w dzisiejszych trudnych czasach, młody człowiek, który jest świetny w rozwiązywaniu testów, czy ten, który pomimo pewnych edukacyjnych trudności rozwija umiejętności miękkie i poradzi sobie w życiu?

Read More

"Jestem z Gdańska" rozmowa Agnieszki Michajłow z Łwem Zacharczyszynem

Jeśli Ukraińcy przeżyją zimę, to wyjdą z niej bardzo wzmocnieni, ale to będzie bardzo trudny czas. Także my w Polsce musimy być na to gotowi. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że ukraiński system opieki zdrowotnej stoi w obliczu najczarniejszych dni w dotychczasowej wojnie, a prezydent Wołodymyr Zełenski przewiduje nową falę ataków rosyjskich na Ukrainę.

Read More