Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Energa pozostanie w Gdańsku

Energa pozostanie w Gdańsku

Na początku czerwca prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w liście do ministra skarbu Aleksandra Grada prosił, by przy prywatyzacji Energi SA uwzględnił żeby siedziba spółki pozostała na terenie Gdańska.

Pod koniec czerwca w odpowiedzi Adamowicz otrzymał zapewnienie, że \"Ministerstwo Skarbu Państwa oczekuje, iż nabycie przez Potencjalnego Inwestora akcji spółki Energa SA będzie mieć charakter długoterminowej inwestycji kapitałowej, jak również oczekuje deklaracji potencjalnego Inwestora w zakresie pozostawienia siedziby spółki Energa SA na terenie Gdańska\".

Jak wygląda kwestia podatku CIT, który Energa płaci do miejskiego budżetu?

- Ujawnienia dokładnej kwoty zabrania ordynacja podatkowa. W całym roku 2009 do budżetu Gdańska wpłynęło z podatku CIT od wszystkich płatników 47 milionów złotych. W tym roku dochody te planowane są na poziomie 35 milionów złotych (od wszystkich płatników, w tym m.in. Energi, Lotosu itd.). Te informacje znajdują się odpowiednio: w sprawozdaniu z budżetu za rok ubiegły i budżecie na rok obecny. Obydwa dokumenty są jak jawne i dostępne dla wszystkich zainteresowanych. - wyjaśnił Dariusz Wołodźko z biura prasowego Miasta Gdańska.