Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Zmiany w policji

Zmiany w policji

Dzisiaj o godz. 9:00 odbyło się mianowanie nowego Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku oraz I Zastępcy. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku inspektora Krzysztofa Starańczaka, nowym Komendantem został mł.insp. Zbigniew Pakuła, a Zastępcą nadkom. Waldemar Szulc. Dotychczasowy Komendant Miejski insp. dr Mariusz Darabasz został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego.

Mł. inp. Zbigniew Pakuła objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Nowy Komendant ma 48 lat, od 28 lat służy w Policji. Zaczynał pracę jako funkcjonariusz prewencji w Elblągu. Następnie pracował jako funkcjonariusz Wydziału Postępowań Administracyjnych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w, gdzie w 2003 r. został kierownikiem jednej z Sekcji. W następnych latach był Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Naczelnikiem Sekcji d/w z Przestępczością Gospodarczą, a potem objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu. Od 2008 roku pełnił stanowisko I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. Mł.insp. Zbigniew Pakuła ukończył Uniwersytet Gdański.

Stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku objął nadkom. Waldemar Szulc. W Policji pełni służbę od 19 lat, sam ma lat 40. Pracę zaczynał w Kompani Patrolowej w Elblągu. Kolejne 7 lat był dzielnicowym. W następnych latach pracował jako funkcjonariusz w Wydziale d/w z Przestępczością Gospodarczą w Elblągu, a potem w Wydziale Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Przez ostatnie 2 lata był Komendantem Komisariatu na Przymorzu.