Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Feb, 2024

Powrócił za kratki

Powrócił za kratki

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, odpowiedzialności nie unikną dwaj mężczyźni , którzy napadli na 17 latka i ukradli mu telefon. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców tego rozboju i odzyskali aparat telefoniczny. Jeden z zatrzymanych napastników kilka dni wcześniej opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za dokonane rozboje. Nie nacieszył się za długo tą wolnością, ponieważ wczoraj sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Wobec drugiego ze sprawców prokurator zastosował dozór policji.

We wtorkowy wieczór 17 latek poinformował policjantów ze Śródmieścia, że na ul. Kupieckiej został napadnięty przez dwóch mężczyzn, którzy ukradli mu telefon warty 800 zł.

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, funkcjonariusze Oddziałów Prewencji z Komendy Wojewódzkiej przeszukali teren. Nieopodal miejsca zdarzenia, na ul. Wały Piastowskie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, których wygląd pasował do rysopisów jakie podał im pokrzywdzony. Sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Przy jednym z nich mundurowi znaleźli telefon należący do 17 latka. Mężczyzn przewieziono do policyjnego aresztu.

Badanie stanu trzeźwości 32 letniego gdańszczanina i 28 letniego mieszkaniec powiatu kościerskiego wykazało, że obaj mieli w organizmie po 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że starszy z nich 3 listopada br. opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za dokonane wcześniej rozboje. Gdańszczanin nie nacieszył za długo wolnością, ponieważ wczoraj sąd zadecydował ze najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie. Wobec jego 28 letniego kompana prokurator zastosował dozór policji.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.Za popełnienie takiego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 18 lat pozbawienia wolności