Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Policja rozbija kolejną grupę trudniącą się w kradzieży aut

Policja rozbija kolejną grupę trudniącą się w kradzieży aut

Wczoraj rano w Lęborku gdańscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozbili grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami samochodów z terenu Polski i Niemiec. Członkowie grupy kradzione auta rozbierali na części, a następnie elementy te sprzedawali na jednym z portali aukcyjnych. Wynikiem pracy policjantów było zatrzymanie siedmiu osób. Sprawa jest rozwojowa. Teraz członkom grupy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o świcie kryminalni z gdańskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej policji rozbili grupę przestępczą, która od około trzech lat zajmowała się kradzieżami samochodów z terenu Polski i Niemiec. Sprawcy rozbierali kradzione auta na części, a następnie sprzedawali je na jednym z portali aukcyjnych. Funkcjonariusze weszli jednocześnie do czterech budynków w Lęborku, które jak wynikało z ustaleń zajmowała grupa przestępcza i zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku od 22 do 37 lat.

Członkowie tej grupy kradli samochody różnych marek, głównie były to bmw, audi oraz porsche. Do kradzieży dochodziło w Polsce i w Niemczech.

Przestępcy w specjalnie przygotowanych halach i garażu rozbierali kradzione auta na części, usuwali z nich pierwotne numery identyfikacyjne, a następnie sprzedawali je. W trakcie prowadzonych działań, tylko w jednym z budynków funkcjonariusze zabezpieczyli 460 elektronicznych elementów pochodzących prawdopodobnie z kradzionych samochodów ( m.in. nawigacje, radia samochodowe, sterowniki). Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i sprawdzają pochodzenie części zabezpieczonych we wszystkich czterech budynkach.

Role w rozbitej grupie przestępczej były podzielone, stąd też poszczególnym osobom będą przedstawione różne zarzuty. Część z zatrzymanych mężczyzn była już wcześniej karana za przestępstwa narkotykowe.

Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Cała siódemka trafiła do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.