Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 May, 2023

Paweł Adamowicz zaprzysiężony na prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz zaprzysiężony na prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz już po raz czwarty został zaprzysiężony na Prezydenta Miasta Gdańska. Uroczyste ślubowanie złożył na Biblię z 1630 roku.

Zaprzysiężenie prezydenta odbyło się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta. - W tej kadencji wkraczamy w drugą dekadę XXI wieku. Wkraczamy też w trzecią dekadę gdańskiej samorządności. Uczciwość każe nam stwierdzić, że był to dla Gdańska czas niezwykle pomyślny. Przypomnijmy sobie jak wyglądało nasze miasto dwadzieścia lat temu. Rozklekotane, smrodzące autobusy, fatalna woda w kranach, problemy z ciepłem w mieszkaniach, zamknięte plaże. Marzyliśmy by to zmienić. I zmieliliśmy. Okazało się, że warto marzyć, warto marzenia realizować - powiedział prezydent. Zapowiedział również, że Gdańsk w najbliższych latach nadal będzie się dynamicznie zmieniał.

- Ta kadencja to będzie kadencja szczególna. Czekają nas cztery lata, które na trwałe zapiszą się w historii Gdańska. W minionych kadencjach ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem wielu kluczowych dla miasta inwestycji. Zabiegaliśmy o dotacje unijne. Można powiedzieć, że był to czas siewu. Teraz nadszedł czas zbiorów. Imponujących zbiorów - stwierdził.