Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Feb, 2024

Gdańsk rozdaje torebki na psie odchody

Gdańsk rozdaje torebki na psie odchody

Miasto Gdańsk postanowiło po raz kolejny stara się przekonać właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich pupilach. Z tej okazji będzie można otrzymać w wielu punktach w mieście bezpłatne torebki na psie odchody, powstanie 5 nowych wybiegów i ustawione zostanie kolejnych 20 automatów na torebki.

- Miasto zakupiło ponad 450 tys. torebek do usuwania psich odchodów, już niebawem zakupi kolejne - ponad pół miliona sztuk! Bezpłatne torebki dostępne są w gdańskich Biurach Obsługi Mieszkańców, siedzibach spółdzielni mieszkaniowych, rad osiedli, gabinetach weterynaryjnych, siedzibie Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Zespołach Obsługi Mieszkańców oraz - dzięki uprzejmości Gdańskiego Stowarzyszenia Kioskarzy - także w 81 punktach sprzedaży prasy w Gdańsku. Akcja potrwa do wyczerpania (pokaźnych) zapasów - wyjaśniła Anna Dobrowolska z biura prasowego Miasta Gdańska

Uprzątnięcie po swoim psie to obowiązek, nieuprzątnięcie po swoim czworonożnym przyjacielu może kosztować nawet 500zł. W ramach akcji \"Pupil\" Straż Miejska patroluje zieleńce i parki.