Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Gdańsk dalej pomaga Gminie Gorzyce

Gdańsk dalej pomaga Gminie Gorzyce

Gdański MOPS w niedzielę wysłał 3 pracowników socjalnych do dotkniętej majową powodzią Gminy Gorzyce. Zadaniem ich jest sporządzanie wywiadów środowiskowych oraz pisania decyzji administracyjnych.

Na początku czerwca Rada Miasta Gdańska przeznaczyła wstępnie na pomoc powodzianom 250 tys. zł, a 2 lipca do Gorzyc pojechał pierwszy transport z darami rzeczowymi od gdańszczan i przedsiębiorców. Czterdzieścioro dzieci z Gorzyc wypoczywało w lipcu na koloniach sfinansowanych przez Miasto. Ponad 10 tysięcy złotych zebrali też sami pracownicy Urzędu Miejskiego i MOPS podczas wewnętrznej zbiórki pieniężnej.

Kolejne działania
W dniach 24-25 sierpnia dostarczonych zostanie do Gorzyc przez firmę „Hawo” z Białegostoku 100 szt. pralek i 100 szt. lodówek zakupionych ze środków Miasta Gdańska. - Pozostała środki w kwocie 62 637 zł zostaną przeznaczone na materiał siewny do obsiania pól przez rolników oraz m.in. na dofinansowanie do pompy insulinowej dla małej gorzyczanki, 4-letniej Julki Walczyny, której pompa do podawania insuliny została zniszczona podczas powodzi - przyznał Dariusz Wołodźko z biura prasowego Miasta Gdańska.