Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 25 Mar, 2023

Chętni na budowę Trasy Sucharskiego

Chętni na budowę Trasy Sucharskiego

52 wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu wpłynęły od firm i konsorcjów, które chcą budować Trasę Sucharskiego. Budowa została podzielona na 3 etapy, które zostaną rozstrzygnięte w 3 oddzielnych przetargach. Do I etapu I \"Obwodnica Południowa Gdańska - Węzeł Elbląska\" wpłynęło 17 wniosków, do II etapu \"Węzeł Wosia Budzysza – Węzeł Ku Ujściu\"” wpłynęło 18 wniosków, zaś do III etapu \"Węzeł Ku Ujściu – Terminal Promowy Westerplatte\" wpłynęło 17 wniosków.

- W I etapie przetargu tzw. pre-kwalifikacji firmy zgłaszają się do GIKE 2012 przedstawiając m.in. swoje zabezpieczenia finansowe i legitymując się odpowiednim doświadczeniem w przeprowadzeniu tych inwestycji. Kolejny etap przetargu następuje już po przekazaniu dokumentacji szczegółowej wtedy firmy deklarują kwotę za jaką inwestycję wykonają i czas w jakim to zrobią. W tych przetargach w 90 % decyduje cena w 10 % czas wykonania - wyjaśniła Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy spółki GIKE 2012.

Budowa I i II Trasy Sucharskiego ma zostać wykonana maksymalnie w ciągu 24 miesięcy. Natomiast zadanie III Trasy Sucharskiego GIKE dało 7 miesięcy na wykonanie.