Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Budowa SKM Gdańsk Śródmieście rozpocznie się za rok

Budowa SKM Gdańsk Śródmieście rozpocznie się za rok

Władze SKM zapowiadziały, że budowa przystanku Śródmieście w Gdańsku rozpocznie się za około 12 miesięcy. W przeciągu najbliższych ośmiu miesięcy powstanie dokumentacja projektowa.

- To wielka chwila, na ten przystanek czekaliśmy dziesiątki lat - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. - Mam nadzieję, że stanie się on jednym z narzędzi ożywienia śródmieścia. Będzie obsługiwał gości, którzy by dostać się na Główne Miasto zmuszeni są wysiąść w Gdańsku Głównym i przemieszczać się dalej na piechotę.

Prezydent Miasta Gdańska liczy również, że dzięki budowie nowego przystanku więcej ludzi przesiądzie się na miejską komunikację co spowoduje zmniejszenie się korków. - Liczymy, że gdańszczanie mieszkający na górnym tarasie miasta, mając do dyspozycji węzeł przesiadkowy w postaci tramwaju i SKM, będą częściej korzystać z komunikacji zbiorowej, co rozładuje korki w mieście - dodaje prezydent Adamowicz.

Budowę przystanku SKM Śródmieście wyceniono na 80 mln złotych. Projekt obejmuje: przebudowę i modernizację torów, rozjazdów i peronu nr 3 na stacji Gdańsk Główny, budowę peronów kierunkowych na przystanku osobowym SKM Gdańsk Śródmieście, budowę torów odstawnych oraz włączenie do systemu sterowania ruchem kolejowym.