Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

Zapoznaj się z projektem Wyspy Spichrzów

Zapoznaj się z projektem Wyspy Spichrzów

Wyspa Spichrzów to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Gdańsku. 28 kwietnia tego roku rozstrzygnięty został konkurs urbanistyczno-architektoniczny na zagospodarowanie tego obszaru. Wygrał projekt pracowni architektonicznej MAT. Koszt zabudowy wyniesie około 450 mln złotych.

W projekcie przewidziano m.in. ciąg pieszy wokół cypla wzdłuż Starej i Nowej Motławy, lokalizację muzeum bursztynu, podziemny parking na 500 miejsc postojowych, punkt widokowy w najbardziej wysuniętym na północ fragmencie cypla.

- Wyspa Spichrzów ma być obszarem spójnym i harmonijnym, a jednocześnie różnorodnym, barwnym i ciekawym, każdy z jej zakątków ma być unikatowy. Dlatego do pracy nad kształtem poszczególnych kwartałów zapraszane będą różne pracownie. Po uchwaleniu zmodyfikowanego planu zagospodarowania i powołaniu przez Miasto Gdańsk i Polnord SA spółki celowej organizowane będą konkursy architektoniczne na projekty realizacyjne konkretnych przestrzeni Wyspy, w tym Muzeum Bursztynu - przyznała Anna Dobrowolska z biura prasowego Miasta Gdańska.

Początek prac przewiduje się na III/IV kwartał 2011. Muzeum Bursztynu powstanie w latach 2012-2013. Cały projekt będzie ukończony prawdopodobnie w IV kwartale 2014 roku.