Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

Są chętni na budowę placów zabaw w Gdańsku

Są chętni na budowę placów zabaw w Gdańsku

Zakończył się pierwszy etap konkursu, który skierowany był do organizacji pozarządowych na budowę placów zabaw dla dzieci. Miasto wytypuje 10 organizacji, które do końca roku wybudują nowe atrakcje dla dzieci do końca 2010r. Każda z organizacji na ten cel otrzyma po 50 tys. złotych.

- Z badań prowadzonych przez Urząd Miejski w Gdańsku wynika, iż mieszkańcy Gdańska cenią sobie rekreację na świeżym powietrzu oraz istnieje potrzeba budowania placów w nowych lokalizacjach rozwijającego się miasta. Właśnie dlatego władze Miasta zorganizowały konkurs na budowę nowych placów zabaw, który z pewnością nie jest ostatnią próbą zaangażowania środowisk lokalnych do współpracy na rzecz zwiększenia komfortu życia w Gdańsku. - wyjaśniła Emilia Salach-Pezowicz z biura prasowego Miasta Gdańska.

Obecnie trwa weryfikacja złożonych ofert. 15 lipca organizacje zostaną poinformowane o brakach w dokumentach, które będzie można poprawić do 20 lipca. - Finałowe posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 26 lipca. To na nim wyłonionych zostanie 10 organizacji pozarządowych, które uzyskają dotacje na utworzenie małego placu zabaw we wskazanej lokalizacji. - przyznała Emilia Salach-Pezowicz.