Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 12 Apr, 2024

Złapany z marihuaną w reklamówce

Złapany z marihuaną w reklamówce

Wczoraj rano kryminalni ze Stogów weszli do mieszkania 22-latka z Gdańska. Funkcjonariusze ustalili, że może on posiadać narkotyki. Te przypuszczenia potwierdziły się. Kiedy mężczyzna zobaczył w swoim mieszkaniu policjantów, próbował wyrzucić przez okno reklamówkę. Kryminalni szybko zareagowali i przechwycili pakunek. Jak się okazało, w środku znajdował się kilogram świeżo ściętych roślin marihuany. Ponadto gdańszczanin w szafie miał schowane zawiniątka z foli aluminiowej z zawartością 22 porcji suszu konopi indyjskich. Funkcjonariusze cały czas wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Wiadomo, że zatrzymany mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury. 22-letni gdańszczanin był już wcześniej karany za włamania i kradzieże.

Z kolei w ręce policjantów z Nowego Portu trafił 25-latek z Gdańska. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj wieczorem na ul. Starowiślnej. W trakcie kontroli okazało się, że w kieszeni kurtki miał schowane narkotyki - w sumie 5 porcji marihuany. 25-letni sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W obu tych sprawach policjanci zabezpieczyli znalezione narkotyki i przekazali biegłemu do badań.

Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 3 lat. Jeżeli osoba jest w posiadaniu znacznej ilości narkotyków to grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.