Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Zamień odpady na kulturalne wypady!

Zamień odpady na kulturalne wypady!

W najbliższą sobotę (18 września) będzie można otrzymać bilet do kina, teatru, muzeum czy na koncert w zamian za zużytą baterię bądź opakowanie. Zapraszamy do udziału w akcji \"Zamień odpady na kulturalne wypady\".

Akcja, która odbędzie się jutro, 18 września, w godzinach od 10.00 do 14.00. na Targu Węglowym, polega na wymianie przynoszonych przez mieszkańców surowców wtórnych, m.in. zużytych opakowań i baterii na bilety do ośrodków kultury - kin, teatrów, muzeów, na koncerty, wydarzenia sportowe itd. Odpady będą segregowane, a następnie poddane recyklingowi.

Głównym celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna oraz pokazanie, że oba obszary ekologia i kultura powinny iść w parze. Wszak człowiek kulturalny nie śmieci i potrafi segregować odpady.

Podczas sobotniej akcji instytucje kultury będą miały możliwość zaprezentowania swojej oferty repertuarowej w foyer Teatru Wybrzeże. Tam też przeniesiony zostanie punkt informacji kulturalnej biura Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 - kandydat.

Akcję \"Zamień odpady na kulturalne wypady\" we współpracy z Miastem Gdańsk organizują: Fundacja EkoRozwoju, Fundacja Projekt Kultura oraz Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ.

Patronat nad akcją objęli: Minister Środowiska, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Prezydent Miasta Gdańska.

O godz. 10.00 \"odpady na wypady\" zamieni prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.