Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Feb, 2024

Zaczyna się III Światowy Zjazd Gdańszczan

Zaczyna się III Światowy Zjazd Gdańszczan

W najbliższy weekend ( 21 - 23 maja 2010 r.) odbędzie się III Światowy Zjazd Gdańszczan. Impreza organizowana jest dokładnie co cztery lata na wzór Olimpiady. Zgromadzeni będą mogli liczyć na wystawy, parady czy koncerty. Jednak najważniejszym wydarzeniem będzie rodzinne zdjęcie gdańszczan.

- Światowy Zjazd Gdańszczan organizowany na wzór Olimpiady co cztery lata. To wyjątkowe wydarzenie służy prezentacji kulturalnych osiągnięć Gdańska. Postrzegane jest jednocześnie jako pomost służący przywracaniu pamięci o wielokulturowej historii Gdańska i możliwości nawiązania nowych kontaktów pomiędzy jego niegdysiejszymi mieszkańcami i ich rodzinami - tłumaczył Michał Piotrowski z Biura Prasowego Miasta Gdańsk.

W tym czasie odbędzie się również kilka imprez sportowych z meczem byłych reprezentantów Polski i Niemiec. Wiadomo, że w Gdańsku pojawią się m.in. Tomasz Wałdoch czy Radosław Michalski.

- W Zjeździe Gdańszczan jak co roku wezmą udział nie tylko obecni mieszkańcy naszego miasta, ale również osoby urodzone w Gdańsku, emocjonalnie z nim związane, a także ci, którzy Gdańsk kochają i lubią - dodał Piotrowski.

W niedzielę odbędzie się parada Bursztynowa, na której swoją obecność zapowiedział premier Polski, Donald Tusk.