Strona główna Zaduszki Jazzowe -Tribute to Nat King Cole w Sopocie

  Zaduszki Jazzowe -Tribute to Nat King Cole w Sopocie

  487
  0
  PODZIEL SIĘ

  Zaduszki Jazzowe to okazja dla artystów do uczczenia pamięci swoich mistrzów”. Dla miłośników jazzu mogą natomiast stać się one inspiracją do refleksji nad życiem i przemijaniem – przy dźwiękach ulubionej muzyki.

  27.10.2017 r. o godz. 20.00 serdecznie zapraszamy na Zaduszki Jazzowe – Tribute to Nat King Cole w Teatrze Boto w Sopocie.

  Urodził się w Stanach Zjednoczonych w Montgomery (Alabama) najprawdopodobniej 17 marca 1919, aczkolwiek jako data jego urodzin podawany jest też rok 1915 lub 1917. Ten amerykański muzyk jazzowy, obdarzony ciepłym głosem o pięknej barwie i głębi, rozpoczął karierę jako pianista, później jednak skupił się na balladach.
  W 1937 roku zaczął występować w klubach jazzowych w Los Angeles. W 1939 roku założył Trio King Cole (wraz z Oscarem Moorem i Wesley’em Princem). Z czasem jego związki z jazzem uległy rozluźnieniu, a on przeszedł do historii przede wszystkim jako wokalista śpiewający muzykę „łatwą i przyjemną”.
  Największe przeboje: Nature Boy, Mona Lisa, Too Young, Unforgettable.
  Jest ojcem piosenkarki Natalie Cole.
  W trakcie życia palił trzy paczki papierosów dziennie. Utrzymywał, że dym tytoniowy pozwala zachować mu specyficzną barwę głosu. W efekcie nałogu zmarł przedwcześnie na raka płuc w wieku 46 lat.

  W świat piosenek Nat King Cole wprowadzą nas:
  Marek Słoma Słomiński – wokal, gitara, banjo
  Michał Pijewski – wokal , piano
  Jerzy Więckowski – perkusja
  Andrzej Owczennikow – kontrabas

  BILETY: 45 zł w przedsprzedaży, 50 zł w dniu koncertu
  BILETY ONLINE: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/