Strona główna Wojciech Szczepanik – Instynkt // koncert

  Wojciech Szczepanik – Instynkt // koncert

  496
  0
  PODZIEL SIĘ

  Wojtek Szczepanik – kompozytor oraz pianista. Do muzyki stara się podchodzić z innej strony, szukać i odkrywać, a nie podążać za utartymi ścieżkami. Na swoim koncie ma małe zwycięstwa, jak zostanie finalistą międzynarodowego konkursu kompozytorskiego „Transatlantyk Instant Composition Contest”. Jest także wspierany przez Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Współpracuje z najróżniejszymi muzykami i razem zacierają granice gatunkowe.

  Gatunek: Neoklasyka // piano solo
  Miejsce nagrywania: drewniana kaplica
  Ponieważ dźwięk najlepiej współpracuje z drewnem, dając ciepłe; pełne brzmienie, instrument przeniesiono do drewnianej kaplicy z XVIII wieku. Głównym założeniem było otrzymanie niepowtarzalnego i wyjątkowego brzmienia. Nagrane kompozycje miały być jedyne w swoim rodzaju – nie tylko ze względu na dźwięki, ale również na barwę tych dźwięków. Ustawiono aż 7 mikrofonów dookoła instrumentu, a jeden – eksperymentalnie – postawiono na kościelnym chórze, obok organów, pod sufitem po to, aby zebrać jak najwięcej rzeczywistego pogłosu. W ten sposób zadbano o jak najbardziej naturalny dźwięk, aby pokazać piękno nieprzetworzonego nagrania. Nie tylko warunki akustyczne były argumentem do organizacji sesji, ale także niesamowicie inspirujący klimat wewnątrz kaplicy. Słowa tego w pełni nie opisują… dlatego został stworzony film promocyjny, który oddaje prawdziwy klimat panujący wewnątrz.
  Standard strojenia: 432 Hz
  Ponadto płyta została nagrana w stroju w A-432 Hz, czyli o 8 Hz niżej niż od międzynarodowego standardu. Dla zwykłego słuchacza różnica jest na tyle mała, że ciężko ją zauważyć. Różnica kryje się głębiej. Strój A-432 Hz ma duży wpływ na ludzkie ciało, ponieważ idealnie z nim rezonuje i działa leczniczo: uspokaja i pozytywnie wpływa na samopoczucie.
  Płyta INSTYNKT to powrót do natury, do człowieka, do Boga – to poszukiwania harmoniczne i brzmieniowe – to eksperymenty na dźwięku i częstotliwościach.
  Płyta ukazała się w wersji digital (streaming) 9 grudnia 2016 roku przez wytwórnię 1631 Recordings.
  Premiera albumu w wersji fizycznej CD-Audio odbyła się 18 marca 2017 roku.

  ***
  BILETY: 15 zł
  KUP BILET ONLINE: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/