Strona główna Wernisaż Magdaleny Jankowskiej

  Wernisaż Magdaleny Jankowskiej

  465
  0
  PODZIEL SIĘ

  Magdalena Jankowska – absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Sopocianka, obecnie mieszka i tworzy w Warszawie.
  Artystka maluje obrazy olejne i akrylowe na płótnie, korzystając z technik laserunkowych, dzięki czemu obrazy uzyskują głębię. Tematyka prac artystki odnosi się do osobistych przeżyć i wspomnień. Duże formaty, żywe kolory, kontrasty i charakterystyczne cienie, przenoszą nas w radosny, pełen słońca i przestrzeni świat Magdaleny.
  Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Wielokrotnie uczestniczyła w wystawach indywidualnych, zbiorowych i w plenerach malarskich oraz na suficie Teatru BOTO, jako efekt zeszłrocznego performance’u malarsko-muzycznego MaloGranie.
  W listopadzie 2015 roku osobiście zrealizowała swój projekt muralu na ścianie elewacji na sopockiej kamienicy przy Teatrze BOTO.

  Po wernisażu na scenie Teatru BOTO odbędzie się drugie już MaloGranie, czyli zaproszenie widzówo do intymnego świata pracowni muzyczno(Michał Sołtan) – malarskiego (Magdalena Jankowska).