Strona główna The Real McKenzies ll 29.07 ll Gdańsk B90

  The Real McKenzies ll 29.07 ll Gdańsk B90

  531
  0
  PODZIEL SIĘ

  B90 zaprasza na koncert The Real McKenzies!

  The Real McKenzies [Celtic Punk | Kanada]
  Paul McKenzie twierdzi, że doznał objawienia, kiedy usłyszał album szkockiego pieśniarza Andy’ego Stewarta odtwarzany w jednym pokoju oraz wściekłą muzykę Sex Pistols dobiegającą z drugiego. To połączenie na zawsze zmieniło jego podejście do muzyki, stało się definicją brzmienia The Real McKenzies.

  Z początku miał to być przede wszystkim żart, występowanie w kiltach na scenie i przerabianie piosenek typu „I Wanna Be Your Dog” The Stooges na „I Wanna Be Your Scot”, ale w końcu ktoś rzucił: „Czemu by nie skorzystać z dud?”. Instrument ten już wcześniej pojawiał się w muzyce rockowej, ale nigdy dotąd nie był stałym elementem jakiejkolwiek z kapel. Nie ma w tym ani wielkiej filozofii, ani zaangażowania w krzewienie folkowych tradycji. Dla The Real McKenzies liczy się dobra zabawa i piwo. Dużo piwa.

  Po dwudziestu pięciu latach działalności The Real McKenzies są jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup w swojej klasie. Zainspirowali między innymi Flogging Molly czy Dropkick Murphys, a na wydanym w marcu albumie „Two Devils Will Talk” potwierdzają znakomitą formę. W Polsce zespół gościł już wielokrotnie, między innymi na festiwalu w Jarocinie. Tym razem nie tylko będą promować najnowsze wydawnictwo, ale także świętować swoje ćwierćwiecze.

  Bilety:
  40 PLN – przedsprzedaż
  50 PLN – w dniu koncertu
  dostępne na:
  www.tickets.soundrive.pl
  www.eventim.pl
  bilety kolekcjonerskie dostępne na:
  www.tickets.soundrive.pl
  a także
  – w B90 w dniach koncertowych
  – w Spirit Of Rock And Roll secondhand & new clothing