Strona główna Święto Miasta Gdańska Soundrive Fest: Odkrywaj Muzykę / 27.05

  Święto Miasta Gdańska Soundrive Fest: Odkrywaj Muzykę / 27.05

  454
  0
  PODZIEL SIĘ

  Krótka rozgrzewka przed Soundrive Fest 2017 ll 31.08 – 2.09. Już w sobotę, 27 maja, zapraszamy na spotkanie z muzyką. Widzimy się na Targ Węglowy.

  WSTĘP WOLNY!

  Zagrają:
  MaJLo
  Pod pseudonimem MaJLo kryje się Maciej Milewski, producent, kompozytor, instrumentalista i wokalista z Gdańska. W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Klasyka przegrała z jazzem, co zaowocowało studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej. W czasie studiów powstał Maciej Milewski Quintet i wydawnictwo „The Bird’s Reflection” – autorski projekt artysty. Muzyk jest laureatem m.in. nagrody indywidualnej na RCK Pro Jazz Festiwal, III nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, a jego zespół dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz Jantar w gdańskim klubie ŻAK. Jako kompozytor może poszczycić się także autorstwem muzyki do sztuk teatralnych. Od roku 2015, już jako MaJLo, artysta przeobraził się w producenta muzyki electro/pop. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiego albumu „Reverse”, wydana pod egidą wytwórni muzycznej Sounddict. Artysta ma na swoim koncie koncerty w całej Polsce oraz poza jej granicami. Do najważniejszych należą m. in: Opener 2016, koncert w gdańskiej Ergo Arenie, Wrocławiu czy Brugii (Belgia). 24 marca 2017 roku miała miejsce premiera albumu „Over The Woods”.

  www.facebook.com/MaJLomusic
  www.youtube.com/watch?v=LqXDm4tq7uc

  Erith
  Jest artystką niezależną – sama tworzy teksty i muzykę, a jej solowe koncerty stanowią inspirację dla wielu innych młodych muzyków. Przez swoją szczerość i autentyczność coraz częściej nazywana jest „hippisem” XXI wieku. Jej występy na żywo to niezwykła podróż do magicznego świata, z którego trudno jest później wrócić do rzeczywistości. To, że Erith totalnie wyróżnia się na polskim rynku muzycznym potwierdziły jej zeszłoroczne koncerty na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival czy węgierskim Samsara Festival Europe. Młoda gliwiczanka występowała przed Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx i Rebeką, a pod koniec zeszłego roku otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Dziennikarze muzyczni doszukują się w jej elektronicznej muzyce wielu inspiracji kulturą azjatycką, a samą artystkę porównują do Grimes, Björk czy Fever Ray.

  www.facebook.com/erithiu
  www.youtube.com/watch?v=q96xYQrEZ9M

  Stonkatank
  Świeża, młoda, dwuosobowa formacja, którą tworzą producent, wokalista i instrumentalista Borys Kunkiewicz oraz perkusista Łukasz „Bolo” Tomczak. Unikalna muzyka, którą tworzy Stonkatank to fuzja klubowej elektroniki, mocnej perkusji i indie-rockowych brzmień w połączeniu z wokalem. Niewątpliwie sukcesem zespołu była wygrana Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie w 2014 roku, dzięki czemu powstał ich debiutancki singiel „Give It a Go” nagrany w studiu Kayax. Oprócz autorskich DJ setów, na swoim koncie mają również single „Satisfight”, „Never Again” czy „Water”. Niedawno zespół wydał premierowy album, który rozprowadzany jest w formie specjalnie zaprojektowanych na tę okazję pendrive’ów.

  www.facebook.com/stonkatank
  www.youtube.com/watch?v=PBu0LfUrgqA

  The Pau
  Solowy projekt Pauliny Dudek. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach, a na koncertach występuje z gitarą oraz bitami odtwarzanymi z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 roku i od tego czasu zagrała ponad sto koncertów w Polsce i dwa w Norwegii. Podczas koncertów wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Ku”.

  www.facebook.com/thepauMusic
  www.youtube.com/watch?v=BAFeabDOHl0