Strona główna Stanisław SOYKA & PUSZ - Odwołany

  Stanisław SOYKA & PUSZ – Odwołany

  499
  0
  PODZIEL SIĘ

  Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od zespołu i organizatora jesteśmy zmuszeni odwołać koncert planowany na 4 lutego. Po ustaleniu nowego terminu niezwłocznie Państwa o nim poinformujemy.

  Wybitni polscy muzycy przygotowali zaskakujace odsłony polskich starych pieśni żołnierskich i ludowych. Tematyka pieśni jest pretekstem do stworzenia wariacji, muzycznej podróży w nieznane rejony wyobraźni i interpretacji, będąc podstawą do powstania całkowicie współczesnego dzieła.

  Stanisław Soyka – śpiew
  Paweł Osicki – śpiew, perkusja, elektronika
  Antoni ,,Ziut” Gralak – trąbka, tuba basowa
  Piotr Mania – fortepian, instrumenty klawiszowe
  Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, bass, elektronika

  Jazz, pop, soul, elektronika, muzyka eksperymentalna.

  Pąki białych róż to współczesna płyta muzyczna. Powstała z inicjatywy perkusisty i producenta muzycznego Pawła Osickiego, wydana przez Muzeum Powstania Warszawskiego w 2014, dzieki wsparciu Urzędu Miasta Gdynia.
  Muzyka ujęta jest w nowoczesnych barwach, instrumentarium i aranżacjach. W projekcie spotkali się wybitni polscy muzycy, dzięki którym stare zakurzone melodie nabrały wymiaru współczesnych dzieł muzycznych. Usłyszymy w całkowicie nowych wersjach znane polskie utwory, takie jak: Czerwone jabłuszko, Pąki białych róż, Deszcz jesienny deszcz, O mój rozmarynie, czy też Rotę, poprzeplatane z autorskimi dziełami, tak by stworzyć pełną narracje, dramaturgię i teatralność koncertu.

  Projekt dedykowany jest pradziadkowi Pawła Osickiego – Tomaszowi Budzie, który walczył m.in. pod dowództwem gen. Józefa Hallera, potem w wojskach Piłsudskiego, a następnie w wojnie polsko-bolszewickiej. Fascynował się historią, pieśni śpiewał w domu, przekazując je dzieciom i wnukom.