Strona główna Słowiński | Carod Quintet

  Słowiński | Carod Quintet

  462
  0
  PODZIEL SIĘ

  Nowy, międzynarodowy projekt, w którym utwory legendarnego jazzowego skrzypka – Zbigniewa Seiferta skonfrontowane z utworami= wizją muzyki liderów zespołu pozwoliły zbudować zupełnie nową muzyczną przestrzeń i podjąć próbę redefinicji roli skrzypiec w muzyce improwizowanej.

  Na program składają się utwory Seiferta z uwielbianych przez miłośników jazzu albumów “Passion”, “Man of the light”, a także kompozycje solowe z wydawnictwa “Solo violin” w nowych opracowaniach.

  Słowiński | Carod Quintet:
  Stanisław Słowiński – skrzypce
  Apel-les Carod – skrzypce
  Mateusz Sobiechowski – fortepian
  Justyn Małodobry – kontrabas
  Tomasz Koper – perkusja

  ***
  bilety: 20 zł
  http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

  ***
  Apel-les Carod Requesens

  Jeden z najwybitniejszych hiszpańskich skrzypków jazzowych, kompozytor.
  Urodził się w Cambrils w Katalonii w 1989 r. Grę na skrzypcach rozpoczął w wieku ośmiu lat.
  W wieku lat piętnastu zdecydował się przerwać zgłębianie muzyki klasycznej i rozpoczął swoją przygodę z gitarą elektryczną.
  W wieku 18 lat, powrócił na studia, by skoncentrować się na jazzie i muzyce współczesnej, które ukończył w 2010 r. w klasach skrzypiec jazzowych i gitary nowoczesnej w L’Aula de Musica Moderna í Jazz del Conservatori del Liceu (Barcelona). W tym samym roku został przyjęty do Escola Superior de Musica de Catalunya w Barcelonie.
  W lipcu 2014 r. zdobył II Nagrodę w I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie.
  Powtórzył sukces podczas kolejnej edycji konkursu – w 2016 r. zdobył II Nagrodę w II Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta w Krakowie.
  Prowadzi własne zespoły jazzowe, w tym Apel-les Carod Quartet, Apel-les Carod Septet i Apel-les Carod Trio;
  współpracował także z Eclectic Colour Orchestra, A Strings Affair, Lecirke, Txarango.
  Obecnie mieszka w Nowym Jorku, gdzie pogłębia swoją znajomość muzyki w New School for Jazz and Contemporary Music.
  “I can say without a doubt that Apel·les Carod is one of the most naturally talented young modern jazz violinists that I have ever come across.
  Upon Listening to him I was struck by his ability to involve an audience with pure musicality not empty showmanship” – Mark Feldman.

  ***
  Stanisław Słowiński

  Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.
  Jako lider autorskich projektów, sideman, muzyk sesyjny gra przeszło 100 koncertów rocznie odwiedzając sceny klubów i festiwali całego świata; m.in.: Polska, Hiszpania, Węgry, Serbia, Islandia, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Chile.
  Z autorskim materiałem zadebiutował albumem „Landscapes Too Easy To Explain”, który ukazał się międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia.

  „Słowiński podtrzymuje słynny „cud nad Wisłą” Możdżera, a mianowicie sprawia, że Polacy chcą słuchać jazzu.(…)
  Stanisław Słowiński Quintet ma brzmienie, którego nie da się pomylić z żadnym innym.”
  Weronika Sraga – zwysokiegoc.pl

  Podczas premierowej trasy koncertowej liczącej ponad 30 000 km zespół odwiedził wiele krajów europejskich; m.in. Hiszpanię, Serbię, Rumunię, Słowację, Czechy, Węgry; wziął też udział w największej w historii polskiej jazzowej trasie koncertowej w Chinach – Jazzpopolsku.

  „One can hardly find a more spiritually „Polish Jazz” album than this one.” – Adam Baruch o Landscapes Too Easy To Explain

  Album spotkał się ze świetnym przyjęciem publiczności i krytyków muzycznych. Doceniły go polskie i zagraniczne media branżowe.

  ***
  Dziękujemy firmie Victus Apartamenty za pomoc w organizacji koncertu.