Strona główna President Bongo & The Emotional Carpenters / 22.07 / Gdańsk B90

  President Bongo & The Emotional Carpenters / 22.07 / Gdańsk B90

  467
  0
  PODZIEL SIĘ

  President Bongo & The Emotional Carpenters

  Stephan Stephensen (czyli President Bongo) jest postacią o wielu obliczach, niemniej w każdym z jego wcieleń (czy to solowym, czy wraz z GusGus) najważniejsze są emocje. Od zawsze tworzy, kształtuje i rekonstruuje rzeczywistość w sposób, który porusza słuchaczy, a w założeniu ma także pomóc im odnaleźć wewnętrzną harmonię.

  President Bongo jest współzałożycielem GusGus, jednej z najbardziej rozpoznawalnych islandzkich grup elektronicznych, z którą spędził dwadzieścia lat. W 2015 roku postanowił odejść i skoncentrować się na działalności solowej. Materiał na pierwszy album został zainspirowany przez pobyt w położonym w północno-zachodniej Tanzanii parku Serengeti, a jego odbiór był przytłaczająco pozytywny. Recenzenci zachwalali nowatorskie, oryginalne podejście do muzyki elektronicznej, w którym pojawiają się wpływy afrykańskiej twórczości etnicznej, jazzu czy krautrocka.

  Wiosną 2016 roku President Bongo wreszcie znalazł odpowiednią formułę dla wykonywania albumu „Serengeti” na żywo i tak narodził się zespół President Bongo & The Emotional Carpenters, który porywa nie tylko muzyką, ale również pełną wyrazistych kolorów oprawą wizualną.

  Bilety:
  I pula (mocno ograniczona) – 25 PLN
  II pula – 30 PLN
  Na koncercie – 40 PLN

  do nabycia www.tickets.soundrive.pl