Strona główna Perturbator + Nightrun87 ll 9.06 ll 20. FFK B90 Gdańsk

  Perturbator + Nightrun87 ll 9.06 ll 20. FFK B90 Gdańsk

  435
  0
  PODZIEL SIĘ

  Festiwal Filmów Kultowych oraz B90 zapraszają na wspólny koncert już 9 czerwca!

  Wystąpią:

  Perturbator
  Pierwszą miłością Jamesa Kenta była gitara elektryczna, za pomocą której generował siarczyste hałasy w kilku garażowych kapelach black metalowych. Z czasem wygrywać zaczynało jednak uwielbienie do cyberpunku i japońskich animacji z „Akirą” oraz „Ghost in the Shell” na czele, a także wpływ rodziców, którzy z jednej strony zajmowali się dziennikarstwem muzycznym, a z drugiej sami tworzyli techno oraz trance. Tajemnicze, mroczne brzmienie Perturbator szybko zaskarbiło sobie sympatię słuchaczy zarówno elektroniki, jak i metalu, a najnowszy album – „The Uncanny Valley” – zebrał wyłącznie pozytywne recenzje. John Carpenter, Lazerhawk, Vangelis, Carpenter Brut – jeżeli te nazwy budzą w was dreszczyk emocji, koniecznie musicie sprawdzić Perturbator.

  www.facebook.com/Perturbator/
  www.youtube.com/watch?v=IGqeyQhBPMI

  William Malcolm / Nightrun87
  Projekt muzyczny stworzony przez Williama Malcolma amerykańsko-brytyjskiego wokalistę, muzyka i kompozytora wychowanego w Polsce. Nightrun87 powstało w ferworze twórczej ekspresji, charakteryzuje się dużą dawką energii, elektryzującymi brzmieniami syntezatorów oraz porywającym wokalem muzyka. Nightrun87 jest jednoosobowym live actem audiowizualnym, który nawiązuje do synthwave’u oraz popu z lat 80. Pod koniec 2016 roku teledysk do utworu „Video Girl” zdobył nagrodę w plebiscycie Doki za Najlepsze Video.

  Podczas dwudziestej odsłony Festiwalu Filmów Kultowych premierę będzie mieć nowy singiel Nightrun87, który ukaże się na dyskietce 3,5” w nakładzie jedynie pięćdziesięciu sztuk. Wydawcą materiału jest portal Soundrive.

  www.facebook.com/nightrun87
  www.youtube.com/watch?v=rthPle8ju_Y

  Koncert otworzy 20. Festiwal Filmów Kultowych w Gdańsku – imprezę nastawioną na prezentację najciekawszych i najbardziej niezwykłych filmów gatunkowych. W programie Festiwalu znajdą się między innymi: pokazy w industrialnych halach stoczniowych, cykl poświęcony filmom dokumentalnym opowiadającym o historii kina, pokazy plenerowe i w kinie samochodowym, projekcje z lektorem na żywo, specjalne pokazy dla najmłodszych widzów, a także cykle VHS Hell i Najgorsze filmy świata. Pokazom będą towarzyszyły prelekcje i wydarzenia towarzyszące – wystawy, panele dyskusyjne i imprezy muzyczne.

  Bilety (w cenie 45/55) dostępne na:
  www.tickets.soundrive.pl