Strona główna Patryk K. na podstawie Jerzego Pilcha

  Patryk K. na podstawie Jerzego Pilcha

  396
  0
  PODZIEL SIĘ

  16 i 17 lipca, godz. 19:00
  PATRYK K. na podstawie prozy Jerzego Pilcha. Monodram Krzysztofa Grabowskiego.

  Uteatralizowana wersja coraz bardziej popularnego w Polsce „stand-up comedy”. „Polska jest piłkarską potęgą świata, a papież zawsze jest Polakiem…” Jest to próba wytyczenia i zatarcia granicy między tym, co śmieszne a tym, co tragiczne. Błahe a poważne. Istotne a nieistotne. Wszystko to przykryte opowieścią Patryka, który bez skrępowania mówi o sobie, o swojej rodzinie, swoim życiu seksualnym bądź jego braku. To autobiograficzna opowieść z pozoru normalnego człowieka, w której rodzi się czy też odsłania dewiant.

  ****
  PRASA: „Grabowski zbudował swój spektakl „Patryk K.” z fragmentów trzech powieści Jerzego Pilcha – i zrobił to, a następnie zagrał, znakomicie. Spowiedź zakompleksionego, neurotycznego, stłamszonego przez ojca młodego mężczyzny, który nie potrafi odnaleźć się ani w łóżku kobiety ani poza nim, znalazła też uznanie u widzów, którzy Grabowskiego oklaskiwali najdłużej.”

  Mariusz Urbanek „Podwójny jubileusz”, Odra styczeń 2012

  ****
  „Patryk K. to człowiek, którego widz lubi. Dlaczego? Mówi zabawnie, opowiada barwnie, odpowiednio moduluje głos, dobrze wygląda. I jeszcze przed spektaklem brata się z widownią. Ale nie tylko dlatego. Lubimy go głównie przez to, że mu się nie udaje. W życiu mu nie wychodzi. Ot, taki naród. Łatwiej takiej osobie współczuć. Łatwiej czuć się od niej lepszym.(…) Grabowski za sprawą Patryka przekazuje dużo prawdy o mężczyznach. Prawdy niewygodnej, jednak w wielu przypadkach znajdującej odbicie w życiu.”

  Urszula Krutul „Teatralny portret rodzącego się dewianta”, Kurier Poranny 29.02.2012

  ***
  fot. Sebastian Góra

  ***
  Nagrody:
  Główna Nagroda, Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora (OFTJA), Wrocław
  honorowe wyróżnienie, II Ogólnopolski Festiwal Monodramu „Monoblok”, Gdańsk
  finalista, 10. Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego, Warszawa

  ***
  Bilety: 35 zł (normalny), 30 zł (emeryci, studenci, uczniowie, karta sopocka), 20 zł (studenci kierunków związanych z teatrem)
  KUP BILET ONLINE: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here