Strona główna Otwarcie festiwalu / wernisaż wystawy Jekateriny Saveljevy

  Otwarcie festiwalu / wernisaż wystawy Jekateriny Saveljevy

  441
  0
  PODZIEL SIĘ

  Biografia:

  Jekaterina Sawieliewa urodziła się w Narwie (w Estońskiej Republice Radzieckiej), dorastała w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki, ostatnie 10 lat spędziła w Irlandii, a obecnie mieszka w Gdyni. Jekaterina rozpoczęła karierę zawodową w Irlandii, gdzie współpracowała z lokalnymi gazetami. W 2012 rozpoczęła współpracę z dziennikiem New York Times jako freelancerka. W tym samym roku otrzymała grant od fundacji Simon Cumbers Media Fund na realizację fotoreportażu o Tanzanii. Prace Jekateriny ukazały się też między innymi na łamach Irish Times, Fairplanet, Metro Eireann, Folk er Folk (Norwegia), Vision Magazine (Chiny) i Photojournale. Finalistka konkursu PhotoPhilanthroy Photography Awards w kategorii studenckiej w 2014 r.

  W 2014 r. Jekaterina skończyła studia na kierunku Zarządzanie Produkcją w Mediach na Dublin City University (dyplom B.A. z wyróżnieniem); uzyskała również dyplom ukończenia studiów na kierunku Dziennikarstwo Prasowe.

  Jekaterina Sawieliewa jest założycielką femLENS — organizacji zajmującej się prowadzeniem warsztatów z fotografii dokumentalnej dla kobiet z zaniedbanych społeczności. W 2016 r. wygłosiła prelekcję na temat organizacji femLENS na konferencji TEDxLasnamäe w Estonii.

  Jekaterina realizuje długoterminowe projekty dokumentalne w postaci publikacji Internetowych, książek drukowanych, a ostatnio również publikacji multimedialnych.

  *

  Informujemy, że wydarzenia festiwalowe są dokumentowane przez fotografa oraz ekipę filmową w celach dokumentacyjnych i promocyjnych. Uczestnictwo w wydarzeniach oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku do ww celów.

  Mapa wydarzeń: bit.ly/FKS2017mapa