Strona główna O normach i kuriozach w polskiej powojennej ilustracji - wykład

  O normach i kuriozach w polskiej powojennej ilustracji – wykład

  488
  0
  PODZIEL SIĘ

  Z żyletką na Misia Uszatka – o normach i kuriozach malarskich, tematycznych i cenzorskich w polskiej powojennej ilustracji – wykład Anny Suwały

  Autorką wystąpienia jest właścicielka największego zbioru oryginałów polskich ilustracji. Z wykształcenia konserwator malarstwa. Rzeczoznawca ZPAP i Polskiej Izby Artystów Konserwatorów Dzieł Sztuki.

  Podczas wykładu zaprezentuje typowe i ekscentryczne podłoża, na których rysowali i malowali polscy ilustratorzy oraz używane przez nich materiały i narzędzia. Opowie o chwilowych fascynacjach technologicznych. Zobaczycie to ”czego nie widać”: w jakiej ilustracji statystowały nylonowe pończochy graficzki, a gdzie do boju ruszyła tylko polowa armata. Podpatrzycie skutki ingerencji cenzorskich, skutki przemalowań po latach przez samych autorów, dowiecie się komu pomysły służyły do „wielokrotnego użycia”, która ilustracja stanowi zbiorowy portret znienawidzonych sąsiadek artystki i jakie inne elementy z własnego życia grafików pojawiły się w ich ilustracjach oraz które tematy stanowiły trudność dla większości ilustratorów.

  Termin: 6 VII 2017 r. godz. 18:00
  Prowadzenie: Anna Suwała
  Wstęp wolny