Strona główna Najgorsze Filmy Świata na 20. Festiwalu Filmów Kultowych!

  Najgorsze Filmy Świata na 20. Festiwalu Filmów Kultowych!

  494
  0
  PODZIEL SIĘ

  Odcięta i przytwierdzona do stołu ludzka głowa, wampirzyca podróżująca w przestrzeni kosmicznej, czarny książę ciemności kochający młode kobiety i muzykę disco, ogarnięty manią wielkości szalony lekarz eksperymentujący na kotach oraz efekt nieudanej próby przeszczepu dwóch głów do jednego korpusu – oto atrakcje tegorocznych Najgorszych Filmów Świata. Zło po raz kolejny wyleje się szerokim i gęstym strumieniem szlamu wprost na widownię. Nie będzie łatwo wydostać się spod błota kiczu i złego smaku. Śmiech mieszać się będzie z odruchem wymiotnym, ekstaza z odrazą, spełnienie z torturą, a wszystko to za sprawą wyjątkowo nieudolnie zrealizowanych filmowych potworków. Nadchodzą Najgorsze Filmy Świata, ciągnąc za sobą gumowe macki, wyciągając plastikowe odnóża, łypiąc kolorowymi żarówkami, ziejąc gazem rozweselającym i zagadując w nieznanym kosmicznym języku. Drżyjcie, wyjcie i przybywajcie! [Jacek Rokosz]

  13 czerwca 2017:

  – godz. 18.00 – „Niezwykły dwugłowy przeszczep” (1971)
  – godz. 20.00 – „Królowa krwi” (1966)
  – godz. 22.00 – „Maniak” (1934)

  14 czerwca 2017:

  – godz. 19.00 – „Blacula” (1972)
  – godz. 21.15 – „Mózg, który nie może umrzeć” (1962)

  Bilety: https://tickets.soundrive.pl/pl/
  Karnety na cały festiwal: https://goo.gl/yhQajn
  Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed seansem oraz w hali 90B w trakcie trwania festiwalu.

  „Niezwykły dwugłowy przeszczep” (1971)

  Doktor Roger Girad jest niesamowicie bogatym i ekscentrycznym chirurgiem transplantologiem. Pewnego dnia doktor wpada na pomysł przeszczepienia głowy ofiary wypadku samochodowego do innego ciała… z inną, drugą głową. O dziwo operacja się udaje, a pacjent czuje się w miarę dobrze. Ofiara podwójnej transplantacji ucieka wkrótce z przydomowego szpitala doktora Girda i zaczyna siać spustoszenie w okolicy, zaczepiając nieuważnych kochanków. Wiadomo – co dwie głowy, to nie jedna! Film operuje niesamowitością w każdym wymiarze, a najbardziej powala efekt podwójności głowy!

  Bilety: https://tickets.soundrive.pl/pl/eventinfo/308/najgorsze-filmy-swiata-niesamowity-dwuglowy-przeszczep-20-ffk

  „Królowa krwi” (1966)

  W roku 1990 (sic!) na pokładzie statku kosmicznego przemierzającego pustkę galaktyki zjawia się niespodziewany gość – kosmitka, reprezentuje odmienną, obcą cywilizację, nieznaną ludziom. Nikt z załogi nie wie, czego można spodziewać się po niezwykłym gościu. Astronauci próbują adorować nieznajomą, zapewniając o swojej przychylności. Jednak wkrótce okazuje się, że królowa kosmosu ma inne plany wobec ziemskich samców. Groza zawita w rakiecie ziemian, gdy wyjdzie na jaw, że piękna kosmitka łaknie ludzkiej krwi!

  Bilety: https://tickets.soundrive.pl/pl/eventinfo/309/najgorsze-filmy-swiata-krolowa-krwi-20-ffk

  „Maniak” (1934)

  Szalony naukowiec prowadzi w piwnicy eksperymenty na kotach! Zgroza sięga zenitu, gdy jego asystent nie chce dostarczać mu nowych zwłok do eksperymentów i postanawia zabić swojego pryncypała. Asystent, po usunięciu zwłok szefa, sam zaczyna prowadzić dziwne badania… tym razem na ludziach. Jeden z najbardziej niezwykłych filmów, jakie powstały w USA. Pełen dziwnych scen obraz zrealizowany został przez rodzinę Esperów w ramach objazdowych pokazów kina eksploatacji. Trzeba zobaczyć!

  Bilety: https://tickets.soundrive.pl/pl/eventinfo/313/najgorsze-filmy-swiata-maniak-20-ffk

  „Blacula” (1972)

  Mamuwalde to afrykański władca, który w VIII wieku zostaje zamieniony w wampira. Pogrzebany żywcem Mumuwalde poprzysięga zemstę na swoich oprawcach i obiecuje, że odnajdzie w przyszłości swoją ukochaną Luvę. Czarnoskóry wampir wraca do życia w 1972 roku. Udaje się do Nowego Jorku, gdzie poznaje muzykę disco, kulturę afroamerykańską i, co najważniejsze, odnajduję swoją miłość – dziewczynę o imieniu Tina, która jest reinkarnacją jego żony Luvy. Aby rozkochać w sobie na nowo dziewczynę, Blacula nie cofnie się przed niczym. Wampir będzie szukał ofiar w nocnych klubach, na parkietach, gdzie króluje muzyka disco!

  Bilety: https://tickets.soundrive.pl/pl/eventinfo/310/najgorsze-filmy-swiata-blacula-20-ffk

  „Mózg, który nie może umrzeć” (1962)

  Opowieść o chirurgu, który poza pracą w szpitalu spędza godziny w swoim tajnym laboratorium, pracując nad udoskonalaniem transplantacji narządów. Pewnego dnia w wypadku samochodowym jego żona doznaje poważnych obrażeń, część jej ciała ulega degradacji w płomieniach palącego się auta. Zdesperowany lekarz postanawia odnaleźć ciało, które „przyszyje” do żyjącej głowy swojej ukochanej. Na drodze staje mu jednak więziona przez niego w piwnicy bestia.

  Bilety: https://tickets.soundrive.pl/pl/eventinfo/311/najgorsze-filmy-swiata-mozg-ktory-nie-moze-umrzec-20-ffk

  Bilety na pojedyncze seanse w cenie 10 zł/szt. będą również dostępne są w hali 90B, w godz. 12.00-22.00 w takcie trwania festiwalu oraz w miejscu projekcji na 15 minut przed rozpoczęciem seansu.

  Sponsorzy: MEDICINE everyday therapy, Łomża Jasne Pełne, SurfBurger, Grupa Zdunek
  Patroni medialni: Czwórka, film.org.pl, Trojmiasto.pl, Czasopismo EKRANy, Kinomisja, Pitu Pitu Trójmiasto
  Partnerzy: B90, Eurotrend Systemy Audiowizualne, Epson
  Dofinansowano ze środków Miasto Gdańsk.