Strona główna MKF Dialekt - dyskusje, spotkania i -pokoleniowe warsztaty

  MKF Dialekt – dyskusje, spotkania i -pokoleniowe warsztaty

  540
  0
  PODZIEL SIĘ

  W imieniu Nadbałtyckie Centrum Kultury i MAMYWENE zapraszamy na spotkania w ramach Międzypokoleniowego Klubu Filmowego DIALEKT:

  14 września, CZWARTEK, godz. 16:27 – 18:57
  Porozmawiamy o śnie, a także zobaczymy

  Film: Pół roku Franka W., reż. Katarzyna Warzecha
  Animacje: Kto tam? reż. Artur Hanaj
  Jak szukaliśmy Lailonii? reż. Jacek Adamczak
  Według planu, reż. Kamil Polak
  Spotkanie z reżyserką Katarzyną Warzecha
  Warsztaty międzypokoleniowe filozoficzne: Przemysław Staroń

  5 października, CZWARTEK, godz. 16:27 – 18:57
  Porozmawiamy o przenikalności, a także zobaczymy

  Film: Więzi, reż. Zofia Kowalewska
  Animacje: Druciane oprawki, reż. Bartosz Kędzierski
  Gdzie się podziały duchy, reż. Łukasz Biernat
  Dyskusja – prowadzenie: Jolanta Manthey
  Warsztaty międzypokoleniowe kostiumograficzne: Mona Rena Górska

  23 listopada, CZWARTEK, godz. 16:27 – 18:57
  Porozmawiamy o przedmiotach nieożywionych, a także zobaczymy

  Film: Olena, reż. Elżbieta Benkowska
  Animacje: Rower, reż. Adam Hartwiński
  Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż, reż. Jerzy Kucia
  Spotkanie z reżyserką Elżbietą Benkowską
  Dyskusja – prowadzenie: Mona Rena Górska
  Warsztaty międzypokoleniowe DRAMA

  Nasi Goście i Prowadzacy warsztaty:
  Elżbieta Benkowska – urodzona w roku smoka córka stoczniowca i księgowej, siostra matematyczki, wnuczka trzech Kaszubów i Obywatela Wolnego Miasta Gdańska, która postanowiła zostać reżyserem. Ukończyła Gdyńską Szkołę Filmową, Szkołę Wajdy, a na Uniwersytecie Gdańskim pisze pracę doktorską o polskich i serbskich kibicach piłkarskich. Dzięki swojej dyplomowej etiudzie „Olena” otrzymała szereg nagród, w tym nominacje do Złotej Palmy w konkursie filmów krótkometrażowych na 66. MFF w Cannes. Następnie wyreżyserowała pierwszą część z wyprodukowanego przez Akson Studio filmowego tryptyku „Nowy świat”.

  Marzena Nieczuja Urbańska – absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w 1984 roku. Przez trzy sezony była aktorką Teatru im. Siemaszkowej w Rzeszowie. Aktora Teatru Wybrzeże od 1987 roku. Laureatka nagrody teatralnej Marszałka Województwa Pomorskiego w 2003 roku. Od wielu lat instruktorka warsztatów teatralnych i dramowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Katarzyna Warzecha – urodzona w 1989 r. w Gdańsku. Studentka Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyserka krótkometrażowych filmów dokumentalnych i fabularnych. Przez lata współpracowała z Gdańsk DocFilm Festival jako selekcjonerka. Obecnie pracuje przy filmach fabularnych jako asystentka reżysera (m.in. z Marcinem Wroną przy „Demonie” czy Teatrze Telewizji „Ich czworo”).

  ——–

  Dla KOGO?
  Międzypokoleniowy Klub Filmowy Dialekt (MKF Dialekt) jest skierowany dla PASJONATÓW OBRAZU. Pomysł podsunął uczestnik jednego z pierwszych spotkań miłośników kina z 2015 roku – Pan Zdzisław, który po projekcji Amatora Krzysztofa Kieślowskiego podzielił się swoją refleksją: „Gdyby moja wnuczka oglądała ten film, wydałby się jej on fantastyczny. Przecież ona nigdy nie widziała Nyski, czy mleczarza rozwożącego rano mleko.” I tak – chcemy zestawiać ze sobą obrazy fantastyki i obrazy dzieciństwa w ramach naszych spotkań. ZAPRASZAMY