Strona główna Mastodon + Wolves Like Us, Proghma-C / 4 VII / "B90" Gdańsk

  Mastodon + Wolves Like Us, Proghma-C / 4 VII / „B90” Gdańsk

  525
  0
  PODZIEL SIĘ

  Oto rozkład jazdy na to wydarzenie:
  18:30 – Drzwi
  19:30-20:00 – Proghma C
  20:20-21:00 – Wolves Like Us
  21:30-… – Mastodon

  Knock Out Productions oraz klub B90 prezentują koncert Mastodon w Gdańsku!

  Powstały w 2000 roku amerykański kwartet wystąpi w Polsce podczas najbliższej, letniej trasy po Europie. Grupa przyjedzie do nas promować swój najnowszy album „Emperor Of Sand”, którego premierę przewidziano na 31 marca bieżącego roku. W Gdańsku z pewnością nie zabraknie również utworów znanych z wcześniejszych albumów grupy, takich jak: „Once More ‚Round The Sun” czy „Leviathan”.

  Rewelacyjny Mastodon pojawi się 4 lipca w gdańskim klubie B90. W roli supportów wystąpią: Wolves Like Us oraz Proghma-C.

  MASTODON (USA) progressive rock, stoner, rock’n’roll:
  Są takie zespoły, na których płyty i koncerty czeka się z wielkim podnieceniem. Powstały w 2000 roku w Atlancie kwartet Mastodon, do takich wykonawców należy. Zaczynali od surowego, ciekawie zaaranżowanego sludge’u z elementami muzyki, którą źródła najczęściej nazywają progresywnym metalem (płyty „Remission”, „Leviathan”), by trzecim albumem, „Blood Mountain”, zademonstrować wielką sympatię do stonera i bardziej klarownego, głębszego brzmienia. A potem porozstawiali wszystkich po ścianach koncepcyjnym dziełem „Crack The Skye” z 2009 roku. Płyta otarła się o pierwszą dziesiątkę „Billboardu”. Nie, żeby Mastodon pożądał mainstreamowej popularności, ale uznanie ze strony głównego nurtu jest godne odnotowania. Przejawiło się ono również w trzech nominacjach do Grammy.
  Po 2009 roku Mastodon bezdyskusyjnie gra w pierwszej lidze sceny metalowej. Status ten zawdzięcza również nieco mniej eksperymentalnym płytom „The Hunter” (nominacja do Grammy za kawałek „Curl Of The Burl”) i „Once More ‚Round The Sun” (nominacja do Grammy za „High Road”). Grali już u nas, głównie na festiwalach, raz w klubie. W klubie pojawią się również tym razem, promując kolejną płytę, „Emperor Of Sand” (premiera 31 marca). Brann Dailor (perkusja, wokal), Brent Hinds (wokal, gitara), Bill Kelliher (gitara rytmiczna, wokal) i Troy Sanders (wokal, gitara basowa, klawisze) potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę podczas występu. Jak na muzycznych wizjonerów przystało.
  Sprawdź, jeśli lubisz: Gojira, Baroness, Kylesa, High On Fire…
  http://www.mastodonrocks.com
  https://www.facebook.com/Mastodon

  WOLVES LIKE US (Norwegia) hard rock, dark rock:
  Kumplują się z Kvelertakiem, ale muzyka powstałej w 2010 roku w Oslo formacji Wolves Like Us, nie przypomina dokonań sławniejszych rodaków. Czterej panowie, którzy w CV jako byłe miejsca pracy mogą wpisać takie kapele jak Amulet, Infidels Forever, JR Ewing albo Silver, w pas kłaniają się dokonaniom Afghan Whigs, a bardzo cenią także muzykę Quicksand, Swervedriver, Hüsker Dü, czy Leatherface. Przyznają, że określenie „dark rock” całkiem dobrze oddaje to, co tworzą.
  W 2011 roku wydali debiutancki album „Late Love”. Ten rok to także europejska trasa razem ze wspomnianym Kvelertakiem. Druga duża płyta, „Black Soul Choir”, pochodzi z roku 2014. Kiedy przyjadą do Polski, na rynku powinien już być dostępny trzeci, niezatytułowany jeszcze album Norwegów.
  Sprawdź, jeśli lubisz: Afghan Whigs, Hüsker Dü, Deftones, COC, Alice In Chains…
  https://wolveslikeus-official.bandcamp.com
  https://www.facebook.com/wolveslikeusss

  PROGHMA-C (Polska, Gdańsk) alternatywny metal, elektronika, post metal:
  Proghma-C pojawia się i znika. Powstały w 2002 roku w Gdańsku zespół, parokrotnie się rozwiązywał i niejednokrotnie zmieniał skład. Jednak w każdym ważnym momencie dla kapeli byli Paweł Smakulski (gitara, syntezatory) oraz Łukasz Kumański (perkusja). Skład uzupełnia jeszcze basista Arek Litkowiec, a od 2015 roku posada wokalisty należy do Patryka Zwolińskiego (m.in. eks-Blindead, eks-Antigama).
  Kapela na pewno nie oszałamia dorobkiem, bo znajdują się w nim EP-ka „Down In A Spiral” (2005) oraz album „Bar-do Travel” (2009), ale jakość jej muzyki może spodobać się wielu.
  Sprawdź, jeśli lubisz: Tool, Meshuggah, Neurosis, Aphex Twin, Pink Floyd…
  https://www.facebook.com/Proghmac

  Zagrają:
  MASTODON (USA) progressive rock, stoner, rock’n’roll
  +
  Wolves Like Us (Norwegia) hard rock, dark rock
  Proghma-C (Polska, Gdańsk) alternatywny metal, elektronika, post metal

  Kiedy: 4 lipca (wtorek) 2017
  Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
  Bilety: 105 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
  Organizator: Knock Out Productions i B90

  Bilety dostępne na: http://knockoutprod.net/sklep/ oraz http://www.tickets.soundrive.pl/pl/

  Oraz:
  Ticketpro
  Eventim
  B90

  Zapraszają
  Knock Out Productions
  http://www.knockoutprod.net
  https://www.facebook.com/productions.knock.out
  https://www.instagram.com/knockoutprod
  B90
  http://www.b90.pl/
  https://www.facebook.com/B90klub