Strona główna Konferencja Onkologiczno-Paliatywna

  Konferencja Onkologiczno-Paliatywna

  486
  0
  PODZIEL SIĘ

  W imieniu Komitetu Organizacyjnego serdecznie zapraszamy do udziału w III Konferencji Onkologiczno-Paliatywnej im. ks. E. Dutkiewicza SAC, która odbędzie się w dniach 8-9 września 2017 roku w Gdańsku.

  Tegoroczna edycja będzie w szczególny sposób dedykowana współtwórcy polskiego ruchu hospicyjnego ks. Eugeniuszowi Dutkiewiczowi, którego 15. rocznica śmierci przypada we wrześniu. Dwudniowe spotkanie stanie się więc okazją do refleksji nad dotychczasowym rozwojem ruchu paliatywno-hospicyjnego w Polsce i bogactwem jego doświadczeń, a jednocześnie do dyskusji o współczesnej sytuacji i stojących przed nami wyzwaniach. Takiemu twórczemu połączeniu historii z teraźniejszością i przyszłością będzie z pewnością sprzyjała atmosfera Europejskiego Centrum Solidarności – miejsca, w którym konferencja zostanie zorganizowana.

  W ramach konferencji odbędą się warsztaty oraz wykłady gości polskich i zagranicznych poświęcone różnym aspektom codziennej, interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem z chorobą przewlekłą, zagrażającą życiu. Tematem przewodnim tego naukowego, międzynarodowego spotkania ma być zawarte w podtytule konferencji hasło: „Opieka zintegrowana – hospicyjne drogowskazy”.

  Jak zawsze liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w proponowanych w ramach konferencji wydarzeniach. Szczegółowe informacje na ich temat przekażemy już wkrótce.

  Z wyrazami szacunku i nadzieją na spotkanie,
  dr Anna Janowicz – Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
  dr n. med. Tomasz Buss – Przewodniczący Komitetu Naukowego

  Informacje i zapisy: http://www.konferencja-dutkiewicza.pl/