Strona główna Jacaszek / Pahkinen / Łuczak: Katalog drzew

  Jacaszek / Pahkinen / Łuczak: Katalog drzew

  475
  0
  PODZIEL SIĘ

  „Inspirują nas drzewa.
  Organiczne rzeźby które poruszają się i brzmią”
  Trwałe ale delikatne, skomplikowane
  ale zarazem logicznie regularne..
  z szorstką korą i szemrzącymi liśćmi”

  Wielokrotnie nagradzana fińska tancerka i choreograf Virpi Pahkinen wystąpi razem z czołowym polskim muzykiem sceny elektronicznej Jacaszkiem.

  Pahkinen zainspirowana muzyką z albumu Jacaszka „Catalogue des Arbres” (KATALOG DRZEW) stworzyła choreografię, którą artyści zaprezentują w formie dźwiękowo-tanecznego performance otoczeni niezwykłą przyrodą Teatru Leśnego.
  Oprawę wizualną do wydarzenia stworzą Ula Milanowska i Sylwester Łuczak we współpracy z Pawłem Grzesiem.

  Partnerem wydarzenia jest Instytut Polski w Sztokholmie, który był inicjatorem współpracy artystycznej Michała Jacaszka i Virpi Pahkinen.

  Virpi Pahkinen
  Jedna z najbardziej uznanych skandynawskich tancerek. Z powodzeniem koncertuje na całym świecie w podwójnej roli choreografa i tancerza. Występy Pahkinen spotkały się z uznaniem w ponad 45 krajach, m.in. w USA, Australii, Meksyku, Południowej Afryce, Chinach, Indonezji czy Libanie. Jedni oglądając ją mają wrażenie, że jest z przyszłości, innym jej taniec przypomina modlitwę lub medytację.
  www.pahkinen.com

  Michał Jacaszek aka Jacaszek
  To polski kompozytor, muzyk, artysta dźwiękowy i producent, którego muzyka łączy elementy akustyczne i elektroniczne tworzące intymne, kameralne sceny dźwiękowe. Jego albumy zostały wydane przez renomowane wytwórnie z USA, Wielkiej Brytanii i Norwegii, a także recenzowane przez czołowa prasę muzyczną oraz radio. (The Wire, NPR, Resident Advisor). Jacaszek występował na najbardziej wpływowych festiwalach na całym świecie: Unsound New York, Open’er i Off (Polska), Mutek (Montreal), Decibel (Seattle), LEV (Gijon), Alphaville (Londyn), Atonal (Berlin) Elektromechanica (Skt Petersburg).
  www.jacaszek.com

  Sylwester Łuczak
  Fotograf, artysta instalacji, artysta wideo. Zajmuje się dziedzinami filmowymi, fotograficznymi, pokazami slajdów i projekcją wideo łącząc te dziedziny w celu tworzenia scenografii multimedialnych, instalacji, projekcji i pokazów. Realizuje produkcje komercyjne i eksperymentalne. Brał udział w festiwalach i projektach artystycznych m.in. w Berlinie, Wiedniu i Paryżu. Od 1990 roku realizuje niezależne filmy, performance i pokazy multimedialne.
  www.sylwekluczak.art.pl

  Wstęp: 5 zł / start godz. 21:00 / 25 czerwca (niedziela) / Teatr Leśny, Gdańsk

  Organizatorzy: Winda GAK oraz Dom Sztuki GAK
  Współorganizatorzy: Instytut Polski w Sztokholmie oraz Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia”
  ——————————————————-
  Wydarzenie w ramach
  JUBILEUSZU 50-lecia Gdańskiego Archipelagu Kultury
  Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Gdańska

  patroni medialni: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, www.gdansk.pl,