Strona główna Gimnastyka estetyczna. Zabawy ze sztuką - cykl spotkań i wymiany

  Gimnastyka estetyczna. Zabawy ze sztuką – cykl spotkań i wymiany

  521
  0
  PODZIEL SIĘ

  Zapraszamy w ramach Oliwskiej Akademii Sztuki organizowanej we Wspólnocie Gdańskiej.

  „Gimnastyka estetyczna. Zabawy ze sztuką.” to cykl, gdzie dyskusja jest połączona z działaniem warsztatowym. Główną bohaterką jest SZTUKA.

  Podczas naszych spotkań potrenujemy umysły w sferze abstrakcji!
  Gdzie pojawi się ruch i wysiłek? Spróbujemy pogimnastykować się w różnych sposobach rozumienia danych przejawów sztuki współczesnej. Na spotkania zapraszamy w wygodnym ubraniu. Nie jest wymagana ani znajomość sztuki, ani znajomość procesu tworzenia. Najważniejsze jest być otwartym na proces poznawania, eksperymentowania, zabawy, dialogu.

  Tutaj nie ma czegoś takiego jak błędne myślenie, jest tylko wiele analogicznie istotnych w dyskusji punktów widzenia.

  ZA NAMI:
  1. Okrycia ciała – nie tyle o modzie, ile o ubiorze. Sam ślad i sam zapach czasu w obecnych podejściach do projektowania ubioru. | A później: porozmawiajmy.

  PRZED NAMI:
  9 maja | WTOREK | 17.00 – 19.00

  2. Wejście w grę można zacząć poprzez zaprzeczenie myślom uznawanym za pewne. Gry designu ze znaczeniem – to temat naszego spotkania. A później warsztaty kreatywne i eksperymenty myślowe.

  27 maja | SOBOTA | 16.00 – 18.00
  3. Sztuka pospolita. Sztuka pod dnem. Czyli co może kryć w sobie pusty rysunek? A później: eksperymenty myślowe połączone z warsztatami tworzenia niczego.

  13 czerwca | WTOREK | 17.00 – 19.00
  4. Rękodzieło jako przejawy tęsknoty za techne. A później: warsztaty rękodzieła.

  24 czerwca | SOBOTA | 11.00 – 13.00
  5. Manifest – sztuka zawarta w przepływie idei. Spotkanie z manifestami ze świata kultury z ostatnich lat. A później: warsztaty pisania własnych manifestów

  CHCESZ PRZYBYĆ?
  Trwają zapisy na bezpłatne spotkania majowe www.oas.edu.pl – na każde zajęcia należy zapisać się oddzielnie.
  Zapisy na spotkania czerwcowe ruszają o północy z 31 maja / 1 czerwca pod tym samym adresem.

  Za ten cały ambaras odpowiedzialny jest Kolektyw Twórczy MAMYWENE i Oliwska Akademia Sztuki realizowana przez Wspólnota Gdańska.

  Oliwska Akademia Sztuki to program edukacji kulturalnej i artystycznej prowadzony przez Fundację Wspólnota Gdańska. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: warsztaty, prelekcje i spacery prowadzą artystki, rzemieślnicy, specjaliści i specjalistki w swoich dziedzinach. Co miesiąc prowadzimy zapisy na zajęciach w Wydziałach: Sztuk Plastycznych, Literatury, Robót Ręcznych, Oliwistyki, Przyrodniczym, Mody i Urody oraz Rodzinnym. Z oferty Akademii skorzystało dotąd ponad 2000 osób. Więcej informacji i zapisy na stronie projektu: www.oas.edu.pl.

  Mona Rena Górska – ukończyła filozofię i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Gdańskim i Latvijas Kultūras Akadēmija, animatorka, pedagożka, technik technologii odzieży, projektantka. Działa w Kolektywie Twórczym MAMYWENE. Działa w Teatr Korkoro.Rozwija autorską antropologię ubioru także w praktyce jako kostiumograf. Tworzy Materya costumes. Współpracuje z Fundacją FAIRART starając się łączyć działania kulturotwórcze, edukację, biznes i sztukę. Filozofuje z uczestniczkami i uczestnikami warsztatów dzięki sztuce, rękodziełu, zabawie. Pracuje w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia oraz w Nadbałtyckie Centrum Kultury.

  Kolektyw Twórczy MAMYWENE to grupa animatorek, które spełniają się podczas tworzenia i prowadzenia warsztatów. Zakres podejmowanych tematów jest szeroki. Wychodząc od warsztatów rękodzielniczych, plastycznych, przez historię sztuki, ekologię i przyrodę, aż do filozofii i sztuki. Podczas warsztatów plastycznych wykorzystują różne techniki pokazują jak przyjemnie spędzać czas i tworzyć niepowtarzalne rzeczy. Często sięgają po materiały z recyclingu i dają im drugie życie przy okazji edukując i zachęcając do postaw ekologicznych. Warsztaty o tematyce przyrodniczej również wzbogacają o część manualną, dzięki której łatwiej jest przyswajać wiedzę. Nie boją się wyzwań i chętnie przygotowują
  warsztaty na zamówienie, pod podany temat. Więcej można przeczytać klikając w http://www.mamywene.pl/