Strona główna Free Time Festiwal 2017

  Free Time Festiwal 2017

  628
  0
  PODZIEL SIĘ

  3. FREE TIME FESTIWAL
  Gdańsk, 1-2 kwietnia 2017, AMBEREXPO

  TU WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
  Lot balonem nad AMBEREXPO, wybuchający wulkan i gigantyczny model ludzkiego serca, wycieczka w przeszłość wehikułem czasu, biathlonowa strzelnica laserowa, symulator zderzeń, spotkania oko w oko z sokolnikiem, zdjęcie w „szekspirowskiej” głowie-masce, MINI – stadion lekkoatletyczny, plaża, Twierdza Wisłoujście, zapisy na regaty The Tall Ships Races, przedsprzedaż biletów na rejsy podczas zlotu Baltic Sail 2017, mini szkółka żeglarska, pierwsze w Polsce Mistrzostwa Strider Races (zawody na rowerkach biegowych dla dzieci), wystawa pojazdów nietypowych, park trampolin i pokazy akrobacji. Na FREE TIME FESTIWALU wszystko jest możliwe!

  TU NIE MA NUDY!
  FREE TIME FESTIWAL to multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny. Projekt adresowany jest do osób preferujących aktywny i zdrowy styl życia, nielubiących się nudzić, poszukujących nietypowych i ciekawych atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.
  Partnerem Głównym imprezy jest marka Żywiec Zdrój S.A., która zaprasza również do swojej strefy, promującej zdrowy tryb życia i odpowiednie nawadnianie.

  FREE TIME FESTIWAL to 1001 pomysłów dla:

  turystów i podróżników w STREFIE TURYSTYKI I CZASU WOLNEGO
  aktywnych w STREFIE SPORTU I AKTYWNEGO STYLU ŻYCIA
  rowerzystów w STREFIE BIKE FESTIWAL
  wodniaków w STREFIE KAJAK EXPO I SPORTÓW WODNYCH
  dużych i małych W STREFIE KULTURY I NAUKI
  najmłodszych w STREFIE „ŚWIAT ZABAW”
  hobbystów w ramach projektu OGRODOWE KREACJE
  smakoszy w ramach FESTIWALU SMAKÓW FOOD TRUCKÓW

  Szczególnie atrakcyjnie – jako miasto, w którym nie sposób się nudzić – podczas Festiwalu zaprezentuje się Gdańsk. Dlaczego? – bo jest tu bezmiar miejsc, umożliwiających aktywne spędzanie czasu wolnego, bo jest tu bogata oferta kulturalno-oświatowa, bo Gdańsk inwestuje w drogi rowerowe, ścieżki biegowe, siłownie pod chmurką, boiska i baseny parki i tereny rekreacyjne.
  Walory turystyczne i rekreacyjne zaprezentują też inne miejsca Polski, jak Dolny Śląsk, kujawsko-pomorskie, lubelskie, a także regiony z naszych krajów sąsiednich: Okręg Środkowej Frankonii (Niemcy), Okręg Lwowski (Ukraina) i słynąca z zamków i pałaców Skania (Szwecja).

  TU JEST MOC NAGRÓD!
  Na festiwalowej scenie i na wielu stoiskach co chwilę będzie można brać udział w najróżniejszych konkursach. Na zwycięzców czekają fantastyczne nagrody: pakiety startowe na Półmaraton AMBEREXPO, rejsy wycieczkowe promem, bilety lotnicze do Amsterdamu, tandemowe loty motoparalotnią z Wicemistrzem Świata Norbertem Nowickim, rowery, wycieczki kajakowe, zaproszenia do wrocławskiego i gdańskiego ZOO, bon na obóz letni, zaproszenia na weekendy do leśniczówek i gospodarstw kwater agroturystycznych i wiele, wiele innych.

  WSPÓLNY MIANOWNIK – OGRÓD
  Równocześnie z FREE TIME FESTIWALEM odbywać się będą OGRODOWE KREACJE – projekt skierowany do wielbicieli zieleni, kwiatów i odpoczynku w ogrodzie. Przestrzeń ekspozycyjna podzielona zostanie na kilka stref tematycznych: Ogród Inspiracji, Ogród i Technika, Ogród i Design oraz Ogród i Muzyka. W programie imprezy zaplanowane są spotkania z architektami krajobrazu, projektantami i wyspecjalizowanymi edukatorami. Gościem specjalnym OGRODOWYCH KREACJI będzie znana dziennikarka Maja Popielarska, która o ogrodach wie prawie wszystko. Organizator wydarzenia – Instytut Produktów Regionalnych, przygotował także ciekawy konkurs – #POSEGREGOWANE. Jego celem jest propagowanie odpowiedniej segregacji odpadów, do wygrania atrakcyjne nagrody.

  WSPÓLNY MIANOWNIK – FIT
  Festiwalowi towarzyszyć będą również DEBIUTY I MISTRZOSTWA POLSKI: FIT-KID & FITNESS AEROBIC, co oznacza ponad 100 występów każdego dnia z udziałem najlepszych zawodników z całej Polski! Zawody odbywać się będą w kategoriach: FIT-KID (taneczny układ fitness z elementami show) i FITNESS AEROBIC (występy akrobatycznych duetów i roztańczonych mini-formacji). Mistrzostwa są eliminacjami do Mistrzostw Europy 2017 w Niemczech. Organizatorem imprezy jest Akademia Fitness Sportowego oraz Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Świata Fitness, prezes Federacji WFF Poland (World Fitness Federation).

  WSPÓLNY MIANOWNIK – DOBRY SMAK
  Podczas FREE TIME FESTIWALU będzie miał miejsce start sezonu food truckowego w Gdańsku. W FESTIWALU SMAKÓW weźmie udział ponad 30 food trucków, które przyjadą z całej Polski. W menu dostępne będą dania kuchni japońskiej, indyjskiej, tybetańskiej, amerykańskiej, włoskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej i hiszpańskiej. Do tego wybór „najsmaczniejszego food trucka”, mnóstwo konkursów, pokazy i wykłady kulinarne, strefa gier, relaksu, zabawy i chillout’u. Będzie smacznie!

  FREE TIME FESTIWAL – KONFERENCJE

  Dziedzictwo Hanzy i turystyka w Europie (w konferencji udział weźmie Bernd Saxe – Prezydent Związku Hanzy, Burmistrz Miasta Lubeki)
  Turystyka rowerowa w Polsce – stan obecny, perspektywy rozwoju i współpracy
  Podstawowe unormowania prawne i zasady organizacji bezpiecznego wypoczynku nad wodą w grupach zorganizowanych dzieci i młodzieży
  Integracja środowiska turystyki wiejskiej i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej
  Nieznana Ukraina – bajkowa Galicja – prezentacja atrakcji turystycznych okręgu lwowskiego
  Konferencja prasowa inaugurująca IV edycję kampanii „Rowerowy Maj”
  Debata „System Roweru Metropolitalnego”.

  ŁĄCZYMY SIŁY W DOBREJ SPRAWIE
  Pola Nadziei to coroczna, wiosenna akcja charytatywna, której celem jest finansowe wsparcie hospicjów i szerzenie idei hospicyjnej.
  FREE TIME FESTIWAL zakwitnie żółtymi żonkilami – jesteśmy partnerem Pól Nadziei na Pomorzu!

  więcej informacji: freetimefestiwal.pl, facebook
  wstęp wolny, godziny otwarcia:
  1 kwietnia, sobota, godz. 10:00-18:00 / 2 kwietnia, niedziela, godz. 10:00-17:00
  kontakt dla mediów:
  • FREE TIME FESTIWAL
  Dorota Solochewicz, d.solochewicz@mtgsa.com.pl, tel. 601 894 332
  • BIKE FESTIVAL
  Grzegorz Knapik, grzegorz.knapik@mtgsa.com.pl, tel. 664 242 950
  • OGRODOWE KREACJE
  Agnieszka Orłowska, biuro@ekostrateg.pl, tel. 504 088 836
  • FESTIWAL SMAKÓW FOOD TRUCKÓW
  Gosia Tomczyk, gosia@festiwalsamku.com.pl, tel. 601 189 277
  • DEBIUTY I MISTRZOSTWA POLSKI: FIT-KID I FITNESS AEROBIC
  Aleksandra Kobielak, biuroafs@gmail.com, tel. 531 888 905

  PODZIEL SIĘ
  Poprzedni artykułEuropoltech 2017
  Następny artykułOgrodowe Kreacje 2017