Strona główna Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej

  Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej

  557
  0
  PODZIEL SIĘ

  FESTIWAL KOLORÓW NOCY SWIĘTOJAŃSKIEJ 2017

  23 czerwca 2017 Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na Plec Zebrań Ludowych w Gdańsku na wspólne świętowanie Festiwalu Kolorów Nocy Świętojańskiej. Najkrótszą noc w roku świętujemy już od godz. 15:00, rozpoczynając Festiwalem Kolorów.

  Festiwal Kolorów (Festival of Colours) to coraz bardziej popularna zabawa polegająca na wyrzucaniu w górę przez tysiące ludzi różnokolorowych proszków, które tworzą wielką chmurę barw!

  Zaczynając od godz. 16:00, rozpoczynamy wyrzut kolorowych proszków holi ze Sceny Głównej, następne regularnie co godzinę. W godzinach trwania Festiwalu Kolorów na scenie zagości 3 Dj’ów, którzy grając będą umilać nam czas.

  Punktualnie o godz. 20:00 na scenie wystąpi zespół Vavamuffin, który ma na swoim koncie ponad 400 koncertów. Od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością. Koncertuje w kraju i za granicą i to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu, kto raz go zobaczy, będzie chciał znów…
  i znów… i znów.

  Gwiazdą wieczoru Festiwalu Kolorów Nocy Świętojańskiej będzie zespół Lady Pank, który na scenę wejdzie około godz. 21.30. Zespół Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku i od tamtej pory regularnie
  koncertuje i nagrywa płyty. Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio „RMF Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym.

  VAVAMUFFIN
  Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego „raggamuffin” oznaczającego styl śpiewania,
  nawijania i „Vava” czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Vavamuffin ma na swoim koncie około 400 koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad
  stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania, Etiopia, Włochy, Stany Zjednoczone).

  LADY PANK
  Najbardziej legendarny polski zespół rockowy obchodzi w tym roku Jubileusz 35-lecia! Założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 35 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

  Przeboje: „MNIEJ NIŻ ZERO”, „KRYZYSOWA NARZECZONA”, „TAŃCZ GŁUPIA, TAŃCZ”, „MAŁA LADY PUNK”, „ZAMKI NA PIASKU”, „ZAWSZE TAM, GDZIE TY”, „SZTUKA LATANIA”, „FABRYKA MAŁP”, „WCIĄŻ BARDZIEJ OBCY”, „VADEMECUM SKAUTA”, „ZOSTAWCIE TITANICA”, „MARCHEWKOWE POLE”, „TACY SAMI”, „NA CO KOMU DZIŚ”, „7-ME NIEBO NIENAWIŚCI”, „MŁODE ORŁY”, „STRACH SIĘ BAĆ” CZY „STACJA WARSZAWA” na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

  Podczas 35-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy sprzedaży czyniąc Lady Pank najbardziej utytułowanym zespołem rockowym w Polsce. W kwietniu 2016 roku ukazał się premierowy album pt: „Miłość i władza”, który promuje singiel i teledysk „Miłość” z udziałem znanej aktorki Olgi Bołądź.

  Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada własne oficjalne internetowe radio RMF LADY PANK, dostępne w serwisie internetowym.

  Koncerty Lady Pank, to prawie dwugodzinna lawina przebojów, eksplozja energii, niepowtarzalne brzmienie gitary Jana Borysewicza i charyzmatyczny wokal Panasewicza.

  DOŁĄCZ DO EVENTU NA FB TO TWÓJ BILET !!!

  www.festiwalkolorow.pl
  www.gak.gda.pl / www.scenamuzyczna.pl