Strona główna Festiwal "Dwa Teatry" w Teatrze BOTO

  Festiwal „Dwa Teatry” w Teatrze BOTO

  522
  0
  PODZIEL SIĘ

  19 czerwca, poniedziałek

  DWA TEATRY Josepha Conrada
  Prezentacja spektakli Teatru Telewizji:
  godz. 13.00 „Lord Jim” (83`)
  godz. 15.00 „Spiskowcy” (107`)
  godz. 17.00 „Tajny agent” (69`)

  Prowadzenie: Kalina Zalewska

  —————————————————————————————
  20 czerwca, wtorek, godz. 20:00
  Tomasz Olszewski „JEST PIĘKNIE…”

  TOMASZ OLSZEWSKI – autor tekstów, kompozytor, wykonawca, dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny, konferansjer, lub – po prostu – śpiewający poeta…

  Poetyckie utwory Tomasza Olszewskiego są ścieżką, po której muzyk prowadzi nas pokazując swój świat, swoją wrażliwość i swoje głębokie uczucia. Ilustruje je niezwykle delikatnymi dźwiękami, łagodnie zarysowaną linią melodyczną, dzięki czemu treść jego wypowiedzi dotyka nas osobiście i pozostawia przestrzeń do zadumy. Wzrusza sposób, w jaki pieśniarz opowiada o miłości, pożądaniu, tęsknocie za bliskością – emocjach, które są wspólne dla wszystkich i które możemy przeżyć słuchając tych przepięknych kompozycji…

  Debiut i wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie w 1983. Rok później laureat I nagrody, tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany za udział w wielu festiwalach piosenki studenckiej, autorskiej i poetyckiej.

  Autor tekstów w tomiku „Zapiski z podróży”, kompozytor muzyki do spektakli teatralnych. Dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych, pisał teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na paru płytach. Brał udział w największych w kraju koncertach, poświęconych balladzie, piosence autorskiej czy literackiej: legendarnym na Górze Szybowcowej cyklu “3xBARDziej”, “Przeglądzie Piosenki Prawdziwej – Zakazane Piosenki”(2001), festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej “Dwa Teatry” (“Bardowie Polskiego Radia”), czy “Sopot Bard’s Meeting”.

  Autor polskich tekstów do słynnych pieśni fado (Teatr Wybrzeże „Fado” – Marzena Nieczuja Urbańska) i tekstów do najsłynniejszych tang („Tango” – Dorota Lulka i Milonga Baltica”). Na swoim koncie liczy cztery płyty autorskie („Przesiadka”- 1996, „Lajf” – 2002, „ Odbijany” – 2010, „Jest pięknie” – 2011). Piosenki Tomasza Olszewskiego znaleźć można także na kilkunastu składankach i kompilacjach.

  W Teatrze BOTO zagra w składzie:
  Tomasz Olszewski – śpiew, gitara, mandolina
  Paweł A. Nowak – akordeon, akordina
  Maciej Sadowski – kontrabas
  Tomasz Koper – perkusja

  —————————————————————————————
  21 czerwca, środa
  Zobaczcie i posłuchajcie.Spektakle i słuchowiska Laureatów Wielkiej Nagrody

  godz. 11:00 | Ewa Dałkowska
  Tetr TV: Feliks Falk „Węzeł”(73`), reż.Kazimierz Kutz
  Teatr PR: Jan Misiuk „Jaguar” (45′) reż. Jan Warenycia

  ***
  godz. 13:30 | Olgierd Łukaszewicz
  Teatr TV: Monte Doyle „Azyl” (77′) reż.Janusz Dymek
  Teatr PR: Jarosław Jakubowski „Generał. Komedia polska” (52′) reż. Waldemar Modestowicz

  Prowadzenie: Kalina Zalewska

  —————————————————————————————
  WSTĘP WOLNY