Strona główna Davis Cup by BNP Paribas: Polska - Słowacja

  Davis Cup by BNP Paribas: Polska – Słowacja

  778
  0
  PODZIEL SIĘ

  Grupa Światowa Pucharu Davisa jest jak faza grupowa Ligi Mistrzów – grają w niej tylko najlepsi, a Polacy od wielu lat nie potrafią wywalczyć miejsca w elicie. W przeciwieństwie do piłkarzy, którzy odpadają z rywalizacji już na początku rozgrywek, tenisiści od kilku lat są o krok, najwyżej dwa od wymarzonego celu.

  Wymarzonego, ponieważ od czasu reformy struktury terytorialnej Pucharu Davisa w 1981 roku reprezentacja Polski nigdy nie awansowała do Grupy Światowej liczącej zaledwie 16 zespołów spośród prawie 130, które biorą udział w tych najstarszych w świecie sportu corocznych zawodach drużynowych.

  Tak blisko celu jak w tym roku biało-czerwoni byli tylko raz – dwa lata temu. Po serii pięciu zwycięstw, które w latach 2012-13 dały promocję z Grupy II Strefy Euro-Afrykańskiej do barażu o Grupę Światową, przyszła porażka 1:4 z Australią. Rywale awansowali, nasi tenisiści pozostali w Grupie I.

  W tym sezonie Polacy pokonali Litwę i Ukrainę, a teraz zmierzą się ze Słowacją. Zwycięzcy, jeśli będą nimi gospodarze, po raz pierwszy w historii zakwalifikują się do Grupy Światowej; jeśli w Gdyni wygrają goście, to wrócą do elity, z której wypadli w dziewięć lat temu, zaledwie rok po występie w finale.

  Poniżej przedstawiamy dokładny program meczu. Kolejność spotkań zostanie wylosowana w czwartek 17 września o godz.13:00

  Oficjalny plan gier spotkania Davis Cup by BNP Paribas: Polska – Słowacja

  Piątek 18.09 – gra pojedyncza
  ceremonia otwarcia godz. 14.45
  pierwszy mecz rozpocznie się o godz. 15.00
  następnie drugi mecz singlowy

  Sobota 19.09 – gra podwójna
  Otwarcie 12:45
  mecz deblowy rozpocznie się o godz. 13.00
  następnie pokaz Tenis10
  następnie sesja autografowa z reprezentacją Polski

  niedziela 20.09. – gra pojedyncza
  pierwszy mecz singlowy godz.12:00
  następnie drugi mecz singlowy