Strona główna BOTO Wild Jam: Przemek Dyakowski & goście

  BOTO Wild Jam: Przemek Dyakowski & goście

  519
  0
  PODZIEL SIĘ

  Kolejna odsłona BOTO Wild Jam, tym razem w ramach Festiwalu Between.Pomiędzy, a gospodarzem będzie legendarny Przemek Dyakowski, który zagra w składzie

  Przemek Dyakowski – saksofon
  Joanna Knitter – wokal
  Janusz Mackiewicz – kontrabas
  Jakub Hajdun – piano
  Tomek Sowiński – perkusja
  & goście

  ***
  Przemek Dyakowski, muzyk jazzowy, saksofonista, który pierwsze kroki na scenie stawiał w zespole Zygmunta Koniecznego w krakowskiej Piwnicy pod Baranami jeszcze w latach 50. XX wieku. Po przybyciu do Trójmiasta grał m.in. w kabarecie Tadeusza Chyły i w zespole Klubu Studentów Wybrzeża ŻAK wraz z Włodzimierzem Nahornym. W latach 70. założył zespół Rama 111, który przez 10 lat rezydował w Radiu Gdańsk. Występował podczas licznych festiwali, w tym: Jazz Jamboree i Gdynia Summer Jazz Days. Pracował z niezliczoną liczbą muzyków (m.in. z Cabem Callowayem, Schirley Jones, Stevem Allenem, Leszkiem Możdżerem, Irkiem Wojtaczkiem, Tymonem Tymańskim, Larrym Ugwu, Sławkiem Jaskułke). Od kilku lat nagrywa autorskie płyty pod szyldem „Take It Easy”.

  ***
  Czwartki jazzowe, jamowe, awangardowe w Sopocie to już tradycja, a my staramy się ją godnie kontynuować. Zapraszamy na BOTO Wild Jams with Wild Turkey czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny, okraszone smakiem i zapachem bourbonu „dzikiego indyka”.

  Bilety: 20 zł
  Kup bilet online: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

  1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey na lodzie lub w towarzystwie do odbioru w barotece (kolejne będzie można złapać w promocyjnej cenie). Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.