Strona główna BOTO Wild Jam: Irek Wojtczak & goście

  BOTO Wild Jam: Irek Wojtczak & goście

  535
  0
  PODZIEL SIĘ

  BOTO Wild Jam towarzyszący Seazone Music & Conference.
  Gospodarzem będzie Irek Wojtczak, który wystąpi w składzie:
  Ilona Damięcka – piano
  Piotr Lemanczyk Official – bas
  Roman Ślefarski – perkusja
  Irek Wojtczak – saksofony

  ***
  Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator, aranżer, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Jego album „Folk Five” (2014) z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów „All About Jazz” i „The New York City Jazz Record” takich jak: Karl Ackermann, C. Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak „Folk Five” ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego „The Wire” (listopad 2015). W 2016 roku wspólnie z Jarosławem Czarneckim i zespołem JAAA rozpoczął pracę nad projektem dźwiękowo wizualnym SHMIB – Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bioartem.
  Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.irekwojtczak.com

  fot. Jurek Bartkowski
  ***
  Czwartki jazzowe, jamowe, awangardowe w Sopocie to już tradycja, a my staramy się ją godnie kontynuować. Zapraszamy na BOTO Wild Jams with Wild Turkey czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny, okraszone smakiem i zapachem bourbonu „dzikiego indyka”.

  Bilety: 20 zł
  1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey na lodzie lub w towarzystwie do odbioru w barotece (kolejne będzie można złapać w promocyjnej cenie). Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.