Strona główna BOTO Wild Jam: Agnieszka Maciaszczyk & goście

  BOTO Wild Jam: Agnieszka Maciaszczyk & goście

  440
  0
  PODZIEL SIĘ

  1 czerwca jamową dyrygentką będzie Agnieszka Maciaszczyk, która wystąpi w składzie:

  Agnieszka Maciaszczyk – wokal
  Michał Jan Ciesielski – saksofon
  Michał Ciesielski – piano
  Konrad Żołnierek – bas
  Adam Golicki – perkusja
  & goście

  ***
  Agnieszka Maciaszczyk – wokalistka, autorka tekstów oraz muzyki. Pochodząca z Poznania absolwentka studiów II st. w Akademii Muzycznej w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalność: wokalistyka jazzowa (dyplom z wyróżnieniem). Trzykrotna półfinalistka Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, finalistka 4th Azoty Tarnów Jazz Contest (jako jedyna kobieta w swojej kategorii), również dwukrotnie wyróżniona na Festiwalu im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie, laureatka III miejsca na Swingującym Kruku 2013 w Częstochowie. W 2014 roku miała przyjemność wystąpić na Ladies Jazz Festiwalu w Gdyni, jako Agnieszka Maciaszczyk Quintet, a na jesieni tego samego roku zdobyła nagrodę specjalną na I Blue Note Jazz Competition w Poznaniu. W kwietniu 2015 roku zaśpiewała w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej WSCHODY w Lublinie. Latem 2015 roku wokalistka wydała EPKĘ, na której wspierają ją wspaniali muzycy: Michał Ciesielski – fortepian oraz instrumenty klawiszowe, Jarosław Stokowski – gitara basowa oraz kontrabas, Adam Golicki – perkusja, Kaya Meller – trąbka, Szymon Łukowski – saksofony oraz klarnet basowy. Na początku listopada 2015 roku zajęła 2 miejsce na Novum Jazz Festiwalu i tym samym zdobyta przez nią nagroda jest najwyższym dotychczas wyróżnieniem przyznanym na tym konkursie wokalistce. W lutym 2016 roku rozpoczęła trasę koncertową poświęconą wybitnej wokalistce Dianne Reeves; Tribiute to Dianne Reeves. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem oraz uczy śpiewu na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

  fot. SISI JAZZy Shots

  ***
  Czwartki jazzowe, jamowe, awangardowe w Sopocie to już tradycja, a my staramy się ją godnie kontynuować. Zapraszamy na BOTO Wild Jams with Wild Turkey czyli cotygodniowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny, okraszone smakiem i zapachem bourbonu „dzikiego indyka”.

  Bilety: 20 zł
  1 bilet = 1 bourbon Wild Turkey na lodzie lub w towarzystwie do odbioru w barotece (kolejne będzie można złapać w promocyjnej cenie). Muzycy biorący udział w jam session – wstęp wolny.