Strona główna Archgoat Bölzer Svartidauði 11.10 B90 Gdańsk

  Archgoat Bölzer Svartidauði 11.10 B90 Gdańsk

  493
  0
  PODZIEL SIĘ

  Into the Abyss on Tour & Blackened Art zapraszają na Continental Crucifixtion Tour 2017

  ARCHGOAT – black/death metal (Finlandia)
  BÖLZER – death/black metal (Szwajcaria)
  SVARTIDAUÐI – black metal (Islandia)
  EGGS OF GOMORRH – black metal (Szwajcaria)

  11.10 – B90, Gdańsk
  12.10 – Proxima, Warszawa
  13.10 – Pralnia, Wrocław

  BILETY:
  70 zł – przedsprzedaż tylko w sklepie http://blackenedart.8merch.com/services/store (na bramce wymiana na bilet kolekcjonerski)
  80 zł – przedsprzedaż w punktach sieci Ticketpro (EMPiK, Media Markt itp.) oraz https://tickets.soundrive.pl/pl/ (tylko Gdańsk)
  90 zł – w dniu koncertu

  Drzwi: 18.30, start: 19.00

  Opisy:
  ARCHGOAT
  Black/Death Metal
  Archgoat kroczy bezkompromisową ścieżką satanistycznego War/Black metalu od blisko trzech dekad, nieco krzywdzącym uproszczeniem byłoby więc określenie ich mianem fińskiej odpowiedzi na Blasphemy. Z trzema długogrającymi albumami („Whore Of Bethlehem”, 2006; „The Light-Devouring Darkness”, 2009; „The Apocalyptic Triumphator”, 2015) i niezliczoną ilością pomniejszych wydawnictw na koncie, fiński skład może się równać z Kanadyjczykami poziomem muzycznej wulgarności, z całą pewnością konsekwentnie gra jednak swoje – bluźniercze, obrazoburcze i nieświęte. Zarówno na płytach, jak i na scenie Archgoat pozostaje fanatyczny i bestialski, jednoznacznie sprzeciwiając się nowym trendom w Black Metalu. Black Metal to styl życia, Black Metal to wojna i piekło, Black Metal to radykalny wizerunek najeżony gwoździami i podkreślony pasami amunicji, Black Metal to wreszcie soniczna przemoc, nieludzka i niebezpieczna. I dokładnie tego należy spodziewać się w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu. Archgoat nie bierze jeńców, przygotujcie się zatem na wszystko, co najgorsze!
  https://www.facebook.com/archgoat.official/

  BÖLZER
  Death/Black Metal
  Death Metal kilkukrotnie niemalże dokonywał już żywota, by ponownie wracać do łask, co dzieje się również na przestrzeni ostatnich kilku lat dzięki zespołom takim jak Dead Congregation, Cruciamentum, Blood Incantation, Grave Miasma. I Bölzer, który na tle pozostałych wyróżnia się chyba najbardziej. Szwajcarski duet niezwykle gęstą, intensywną i naznaczoną rytualnym posmakiem wizję Death Metalu zaproponował na nieprzeciętnych pod każdym względem EP-kach: „Aura” (2013) i „Soma” (2014). Znacznie dalej poszedł w poszukiwaniach na pełnoprawnym debiucie, nagranym w ubiegłym roku albumie „Hero”. Odważna wizja gatunku w niemałą konsternację wprowadziła część tak fanów, jak i dziennikarzy, ale czyż to właśnie nie odwaga pozwala na opuszczenie grona naśladowców, a dołączenie do wąskiej grupy kreującej nowe zjawiska? Jakby tego było mało, mimo składu okrojonego do zaledwie dwóch muzyków, Szwajcarzy doskonale prezentują się także na scenie, co w Polsce udowadniali już kilka razy, m.in. u boku Triptykon czy Behemoth. Nic nie wskazuje na to, żeby inaczej stało się w październiku.
  https://www.facebook.com/erosatarms/

  SVARTIDAUÐI
  Black Metal
  Islandzka scena muzyczna wyjątkowością stoi, nie inaczej jest z blackmetalowym Svartidaudi, którego twórczość, nacechowana iście hipnotyczną transowością, wyróżnia się już na pierwszy rzut ucha. Płytowy dorobek kwartetu nie imponuje może ilością – prócz kilku taśm demo i dwóch materiałów EP na przestrzeni 15 lat zespół zarejestrował zaledwie jeden album długogrający („Flesh Cathedral”, 2012) – ta jednak z powodzeniem przekłada się na jakość i oryginalność. Jest w muzyce Islandczyków coś wyjątkowo skutecznie wciągającego – czy to piekło? Sam Rogaty raczy wiedzieć… Czy rozbudowane kompozycje są podobnie wciągające w wersji live? A to akurat będzie można sprawdzić. W Gdańsku, Warszawie albo we Wrocławiu.
  https://www.facebook.com/svartidaudi/
  https://svartidaudi.bandcamp.com/

  EGGS OF GOMORRH
  Black Metal
  Eggs Of Gommorh pochodzą ze Szwajcarii, która objawiła światu wiele nowatorskich formacji, jak choćby wspomniany wyżej Bölzer, trio z Genewy nie poszukuje jednak nowych wartości, lecz podąża wojenną ścieżką Blasphemy czy Archgoat. Na to przynamniej wskazuje zawartość muzyczna debiutanckiego „Rot Prophet”, gdzie już nawet tytuły poszczególnych numerów, w rodzaju „Goat Inkvizitor” czy „Whore Of Sodom”, nie pozostawiają wątpliwości co do totalnej zawartości. Tutaj nie ma więc co za bardzo deliberować: gaz-maski włóż i napierdalać!
  https://vaultofdriedbones.bandcamp.com/album/rot-prophet