Strona główna 3-0-3 TANGO Fusion // koncert

  3-0-3 TANGO Fusion // koncert

  522
  0
  PODZIEL SIĘ

  3-0-3 Tango Fusion (czyt. Tresotres) ma swój początek w Argentynie w Buenos Aires, zespół założyli w 1996 r. Hernán Valencia (pianista/kompozytor/producent) oraz Gerardo Solnie (perkusja/instrumenty perkusyjne/producent). Latynojazzowe korzenie określają styl zespołu, który zawiera także elementy tanga, milongi, argentyńskiego folkloru, funka, rapu czy stylu afro cuban.

  Najważniejsze wydarzenia z historii zespołu:

  1999 – ukazuje się pierwsza płyta zespołu „MUSICA CON BUENOS AIRES”, która zawiera wszystkie oryginalne kompozycje i aranżacje Hernana Valencii, następnie w 2002 r. 3-0-3 TANGO FUSION występuje w Szwajcarii na Montreux Jazz Festival.

  2003 – trasa koncertowa po Włoszech, Szwajcarii i Niemczech.

  2004 – ukazuje się druga płyta zespołu „BUENOS AIRES NOMADE”, w której nagraniu muzykom tria towarzyszyli: Diego Neder (bas), Luciano Sciarreta oraz Pablo Mainetti, (obaj bandoneón). Album zostaje wyróżniony w czasie konferencji „Nowa muzyka argentyńska” (Paryż).

  2005 – występy na Jazz Cafe Stauffacher w Bernie (Szwajcaria), Tarascon Latino Festival, Festival Amerique Latine we Francji oraz w paryskim teatrze La Vieille Grille.

  2009 – wydanie płyty DVD z koncertem tria, zaś 2012 – ukazanie się płyty „TANGO-ROCK” z udziałem argentyńskiej gwiazdy rocka Michela Payronela.

  2013 – premiera najnowszej płyty „TANGOMAN”, która zawiera elementy rapu. Próba połączenia współczesnej muzyki ze stylem głównego nurtu.

  2014 – występ na COTATI JAZZ & BLUES FESTIVAL w Macau. W maju i czerwcu 2014 zespół 3-0-3 TANGO FUSION odbył złożoną z 14 wydarzeń trasę koncertową po Polsce. Po raz pierwszy muzycy współpracowali z wschodzącym wirtuozem harmonijki ustnej z Hong Kongu – Cy Leo, zwycięzcą „mistrzostw świata” World Harmonic Festival 2014. Ich dziesiąty wspólny koncert został nagrany i wydany na płycie CD. Podobną trasę zespół 3-0-3 TANGO FUSION odbył w 2015 roku, kilkanaście koncertów, w tym na Zamku w Krokowej, w Sali Mieszczanskiej Nadbaltyckiego Centrum Kultury w Gdańsku, w klubie Ucho w Gdyni, Yellow Jazzclub Sopocie, w Starym Klasztorze we Wrocławiu, kinie „Delfin” w Ustce i wiele innych.

  ***
  3-0-3 TANGO FUSION wystąpi w składzie: Hernan Valencia – piano, Gerardo Solnie – perkusja, Pablo Nemirovsky – bandoneon.

  ***
  BILETY: 30 zł
  KUP BILET ONLINE: http://teatrboto.bilety.interticket.pl/

  ***