Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 28 Feb, 2024

Wpadła ekspedientka

Wpadła ekspedientka

Za kradzież towaru o wartości ponad 7 tys. zł odpowie nieuczciwa ekspedientka jednego ze sklepów z odzieżą. 22-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów z Oruni. Gdańszczanka już usłyszała zarzuty w tej sprawie. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego właściciel jednego sklepu z odzieżą poinformował policjantów z Oruni, że ujawnił fakt kradzieży towaru o wartości ponad 7 tys. zł. Dodał także, że w kasie sklepowej brakuje ponad 800 zł.

W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że towar oraz pieniądze z utargu ukradła jedna z ekspedientek pokrzywdzonej firmy. Jak wykazała praca policjantów, podejrzana o to przestępstwo 22-letnia mieszkanka Gdańska, w sklepie pracowała od października 2010 roku. Już miesiąc po tym jak została zatrudniona, kobieta wpadła na pomysł, aby „dorobić” sobie do pensji, sprzedając skradziony ze sklepu towar. W ten sposób w ciągu trzech miesięcy wyniosła z miejsca pracy kilkanaście sztuk odzieży, m.in. spodnie, swetry, koszule i kurtkę. Dodatkowo z kasy sklepowej zabrała ponad 800 zł. Kiedy inwentaryzacja wykazała brak towaru wartości ponad 7 tys zł, właściciel sklepu o wszystkim powiadomił policję. Wczoraj rano nieuczciwa sprzedawczyni została zatrzymana przez kryminalnych z Oruni.

Już na komisariacie kobieta usłyszała dziewięć zarzutów kradzieży.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.