Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Włamywali się do samochodów

Włamywali się do samochodów

Dzięki pracy gdańskich policjantów, za liczne włamania i kradzieże odpowie 25-letni gdańszczanin i dwaj 16-latkowie. Jak ustalili funkcjonariusze, cała trójka w ciągu trzech dni włamała się do 15 samochodów na terenie Gdańska. Ponadto jeden z nieletnich działając w pojedynkę dziesięciokrotnie włamał się do pojazdów i budynków. Na swoim koncie ma też pięć kradzieży rowerów. Decyzją sądu sprzed tygodnia, 25-letni gdańszczanin najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, kradzież to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie nieletnich zadecyduję sędzia rodzinny.

Tydzień temu w ręce policjantów z Suchanina wpadł 25-latek i jego 16-letni kompan. Wtedy funkcjonariusze ustalili, że ten przestępczy duet tylko jednej nocy włamał się do 7 pojazdów i ze środka ukradł przedmioty warte w sumie prawie 4 tys. zł. Dodatkowo zabezpieczono przy włamywaczach dwa kradzione rowery. Jak się okazało to był dopiero początek listy ich przewinień. Kolejny tydzień pracy policjantów z Suchanina, Wrzeszcza, Oliwy, Nowego Portu i komendy miejskiej wykazał, że zatrzymani gdańszczanie działali na terenie Gdańska, wspólnie z jeszcze jednym 16-latkiem.

Jak ustalili funkcjonariusze, 25-latek i dwaj nieletni w ciągu trzech dni czerwca br. włamali się do 15 pojazdów na terenie Gdańska skąd ukradli wartościowe przedmioty. Ponadto jeden z 16-latków czasami działał w pojedynkę i w okresie od lutego do kwietnia br. na terenie Gdańska dziesięciokrotnie włamywał się do samochodów i budynków, kradnąc ze środka między innymi radioodtwarzacze i pieniądze. Nieletni na swoim koncie ma też 5 kradzieży rowerów. Większość z tych czynów 16-latek popełniał będąc na ucieczce z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii.

W trakcie prowadzonego postępowania śledczy zabezpieczyli przedmioty pochodzące z przestępstw dokonanych przez całą trójkę. W garażu należącym do babci jednego z nieletnich, funkcjonariusze znaleźli miedzy innymi rowery, latarki, skrzynki narzędziowe, radia samochodowe, głośniki samochodowe oraz telefony komórkowe. Wstępne ustalenia wskazują na to, że 25-latek i dwaj nieletni swoją działalnością przestępczą narazili pokrzywdzonych gdańszczan na straty co najmniej 20 tys. zł.

Decyzją sądu zatrzymany 25-latek na najbliższe trzy miesiące trafił do aresztu.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież - do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.