Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 22 Jun, 2024

Utrudnienia na ulicy Kartuskiej

Utrudnienia na ulicy Kartuskiej

Jak informuje Gdańska infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, w związku z budową magistrali wodociągowej łączącej Gdańsk Osowę ze zbiornikiem wody w Kiełpinie, przewidywane są punktowe zwężenia jezdni ul. Kartuskiej na wysokości węzła Karczemki do ul. Otomińskiej. Ewentualne utrudnienia, na i tak już zakorkowanym odcinku, mogą potrwać do końca lipca 2010 r.

Alternatywą omijającą dane utrudnienia jest przejazd przez Kiełpino Górne ulicą Otominską a następie ul. Goblańską prowadzącą na Szadółki.

Już za tydzień w sobotę 26 czerwca nastąpi zmiana w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Kartuskiej jak podaje ZTM w Gdańsku:

Linia 161 zostaje zawieszona. W związku z tym, linia 168 zwiększa swoją częstotliwość do co 20 minut w godzinach szczytu (w pozostałych godzinach co 30 minut). Dodatkowo, na trasie będzie wykonywany zajazd do pętli Kiełpino Lipuska (w obu kierunkach).

Zmianie ulegnie też trasa, przystanki przy ul 3 Maja ( „Dworzec PKS” i „Nowe Ogrody” ) zostaną zawieszone. W Kierunku Bysewa i Kiełpina Górnego, autobusy kursować będą przez Podwale Grodzkie, przystanek „ Dworzec Główny” i Hucisko przystanek „Hucisko”. Korektą ulegną też rozkłady jazdy linii 167, 367, 525.