Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Uszkodził dwie anteny satelitarne

Uszkodził dwie anteny satelitarne

W czwartkowy wieczór 30 letni gdańszczanin zadzwonił na numer alarmowy policji i poinformował, że ujął mężczyznę, który zniszczył na dachu dwie anteny satelitarne.

Funkcjonariusze referatu interwencyjnego komendy miejskiej pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 21 letniego gdańszczanina. Policyjne ustalenia wykazały, że w dniu kiedy doszło do zdarzenia, 30 letni mieszkaniec bloku oglądał telewizję. W pewnym momencie jego odbiornik telewizyjny spadł z szafki. Widać było, że z zewnątrz jakaś osoba ciągnie go za kabel. Właściciel telewizora wbiegł na dach i zauważył mężczyznę, który wyginał anteny satelitarne i ciągnął za okablowanie. Gdańszczanin ujął wandala i zadzwonił na policję.

- 21 letni sprawca trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie miał 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zniszczenia dwóch anten satelitarnych. Pokrzywdzeni wycenili starty z tytułu tych zniszczeń na 800 zł -wyjaśniła asp. Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.