Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

Uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego GIP

Uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego GIP

Dzisiaj prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wraz z przedstawicielami władz miasta i regionu złożył podpisy na akcie erekcyjnym, który został wmurowany w fundamenty przyszłego budynku Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

W wydarzeniu wzięli również udział rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego oraz Politechniki Gdańskiej.

Projekt realizowany jest przez spółkę budowlaną Skanska. W ramach kontraktu nowoczesny obiekt biurowy zostanie wybudowany na ponad półhektarowej działce w Gdańsku przy ul. Lęborskiej. W skład wejdą dwa budynki: o trzech i pięciu kondygnacjach oraz podziemnego parkingu dla 132 samochodów.

- Mamy bardzo ograniczoną powierzchnię placu budowy. Można powiedzieć, że w zasadzie wcale go nie mamy - powiedział Rafał Król, kierownik budowy.

Z kolei prezydent Gdańska Paweł Adamowicz rozpoczął wystąpienie od podziękowań. - Wielu osobom jestem wdzięczny za to, że do tego momentu doszło. Zacznę od Urzędu Miasta, współpracowników z wydziału projektów rozwojowych. Chciałbym też podziękować gdańskiej fundacji przedsiębiorczości. - przyznał prezydent Gdańska.

Na realizację projektu Miasto otrzymało dofinansowanie unijne w wysokości prawie 19 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to około 58 mln zł.