Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 21 Mar, 2023

Ugodził nożem policjanta

Ugodził nożem policjanta

W miniony piątek tuż po godz. 23:00 patrol ruchu drogowego zauważył idących chodnikiem ul. Morskiej czterech mężczyzn zakłócających ciszę. Policjanci podjęli interwencję. Dwóch mężczyzn otrzymało mandaty karne, a pozostali zostali pouczeni. Gdy funkcjonariusze wsiadali do radiowozu usłyszeli skierowane do nich wyzwiska. Ponownie podjęli czynności wobec dwóch agresywnych mężczyzn, którzy tym razem zaatakowali policjantów. Wywiązała się między nimi szamotanina, a jeden z napastników wyciągnął nóż i ugodził funkcjonariusza w nogę.

\"Nożownik\" został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Do rannego policjanta wezwano oraz pogotowie, który natychmiast przewiozło go do szpitala. Po około 20 minutach w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia w ręce stróżów prawa trafił drugi z agresywnych mężczyzn. Obaj sprawcy byli nietrzeźwi. Mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W minioną sobotę gdyński sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 22 latka z Tarnobrzega. Jego kompan, 20 letni mieszkaniec Katowic został objęty policyjnym dozorem.

Ugodzony nożem w udo policjant przeszedł poważną operację, jednak zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za czynną napaść z nożem na pełniącego służbę funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego na służbie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.