Ugodził nożem policjanta

W miniony piątek tuż po godz. 23:00 patrol ruchu drogowego zauważył idących chodnikiem ul. Morskiej czterech mężczyzn zakłócających ciszę. Policjanci podjęli interwencję. Dwóch mężczyzn otrzymało mandaty karne, a pozostali zostali pouczeni. Gdy funkcjonariusze wsiadali do radiowozu usłyszeli skierowane do nich wyzwiska. Ponownie podjęli czynności wobec dwóch agresywnych mężczyzn, którzy tym razem zaatakowali policjantów. Wywiązała się między nimi szamotanina, a jeden z napastników wyciągnął nóż i ugodził funkcjonariusza w nogę.

\"Nożownik\" został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Do rannego policjanta wezwano oraz pogotowie, który natychmiast przewiozło go do szpitala. Po około 20 minutach w niedalekiej odległości od miejsca zdarzenia w ręce stróżów prawa trafił drugi z agresywnych mężczyzn. Obaj sprawcy byli nietrzeźwi. Mieli blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W minioną sobotę gdyński sąd zadecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu 22 latka z Tarnobrzega. Jego kompan, 20 letni mieszkaniec Katowic został objęty policyjnym dozorem.

Ugodzony nożem w udo policjant przeszedł poważną operację, jednak zdaniem lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Za czynną napaść z nożem na pełniącego służbę funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego na służbie zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

icon Zapisz się

do naszego newslettera