Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
  • 27 Mar, 2023

UG: Kamień węgielny pod budowę nowego Wydziału Chemii

UG: Kamień węgielny pod budowę nowego Wydziału Chemii

Na terenie budowy Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Gościem uroczystości była Elżbieta Bieńkowska Minister Rozwoju Regionalnego, przedstawiciele władz samorządowych i wojewódzkich regionu pomorskiego oraz pracownicy i studenci Wydziału Chemii UG.

Nowa infrastruktura Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego powstaje w ramach projektu \"Budowa Budynków Wydziałów Chemii i Biologii Uniwersytetu Gdańskiego\", który stanowi część programu Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt ten znalazł się na Liście Indywidualnych Projektów Kluczowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 w Priorytecie XIII Infrastruktura Szkolnictwa Wyższego.

Minister Elżbieta Bieńkowska podkreśliła, że jest to jeden dwóch największych projektów dotyczących szkolnictwa wyższego w tym właśnie programie i pogratulowała uczelni znakomitego przygotowania projektu.

- Obecnie to dla nas jedna z kluczowych inwestycji. Jej realizacja poprawi warunki pracy, zwiększy innowacyjność uczelni, pozwoli na kształcenie specjalistycznych kadr dla regionu pomorskiego i umocni rolę naszej uczelni jako lidera – powiedział prof. dr hab. Bernard Lammek Rektor Uniwersytetu Gdańskiego.